Czy droga do szkoły jest bezpieczna?

  • 02.09.2019, 13:03
  • Nina Dukielska
Czy droga do szkoły jest bezpieczna?

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ruszą w teren i w dniach od 2 do 6 września przeprowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

Celem policyjnej akcji, która przeprowadzana jest każdego roku, tuż po zakończeniu wakacji, jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym.Zwłaszcza w rejonach szkół oraz na tych drogach, które prowadzą do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych.

Do akcji włączają się również dzielnicowi, którzy wspierają działania policjantów z pionu ruchu drogowego oraz prewencji. Swoją obecnością służby chcą przypominać kierującym, że dzieci rozpoczynają swoje zajęcia w szkołach, i że zwłaszcza  w rejonach szkół podstawowych trzeba zachować szczególną uwagę. W tych pierwszych powakacyjnych dniach policja przyjrzy się również  busom i autobusom przewożącym dzieci i młodzież. Ostrowieccy mundurowi w ramach swoich działań zweryfikują oznakowanie dróg prowadzących do szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych.

Policja podkreśla, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice, którzy powinni dawać dzieciom dobre wzorce. Każdy rodzic powinien upewnić się, że jego pociechy wiedzą, że przez jezdnię mogą przejść tylko w miejscach dozwolonych, w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Ubrania oraz plecaki powinny być wyposażone w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Każdy z opiekunów powinien pokazać dzieciom bezpieczną drogę do szkoły, wspólne przejście powinno pokazać gdzie są przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna. To ważna lekcja przypominająca jak należy się zachować dochodząc do przejścia dla pieszych, w którą stronę należy spojrzeć zanim wejdziemy na „pasy”, kiedy można wejść na przejście dla pieszych. Wszyscy musimy mieć świadomość, że najbezpieczniejsza droga do szkoły nie oznacza wcale tej najkrótszej.

Nina Dukielska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Porządna
Porządna 19.09.2019, 21:15
Och tak.tak!Święte słowa,rodzice powinni dawac wzorce swym pociechom pod kazdym wzgledem.Szkoda,ze niektórzy jedynie się afiszują,niż faktycznie są wzorcem dla wlasnych dzieci .

Pozostałe