Nowe drogi dojazdowe do pól w gminie Bodzechów, Ćmielów i Waśniów

  • 30.08.2019, 08:41
  • Nina Dukielska
Nowe drogi dojazdowe do pól w gminie Bodzechów, Ćmielów i Waśniów fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podziel się:

Oceń:

27 kilometrów nowo wybudowanych lub zmodernizowanych dróg dojazdowych do pól w 74 gminach, w tym 3 gminy z powiatu ostrowieckiego.

29 sierpnia 2019 roku marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek oraz przedstawiciele świętokrzyskich samorządów podpisali umowy na dofinansowanie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. 

Pieniądze otrzymają trzy gminy z powiatu ostrowieckiego.

  • Gmina Waśniów otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 000,00 zł na modernizację obejmującą przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Grzegorzowice
  • Gmina Ćmielów otrzyma dofinansowanie w wysokości 33 000,00 zł na modernizację drogi wew. do gruntów rolnych w miejscowości Ćmielów
  • Gmina Bodzechów otrzyma dofinansowanie w wysokości 103 181,00 zł na modernizację drogi dojazdowej w miejscowości Broniszowice.

Wsparcie województwa dla tego typu przedsięwzięć wynika z realizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych w zakresie finansowego wsparcia gmin w 2019 roku. Środki budżetu województwa przeznaczone na ten cel pochodzą z tytułu opłat wnoszonych przez gminy, wynikających z wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej.

Wnioski o wsparcie budowy, odbudowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych złożyło 75 gmin z województwa świętokrzyskiego. Łączna kwota wnioskowanych środków wyniosła ponad 4, 1 mln zł. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o dofinansowaniu 
dla 74 gmin i przeznaczył na ten cel 2 mln 750 tys. zł.  

Dzięki wsparciu zmodernizowanych zostanie ok. 27 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych w całym województwie.

Nina Dukielska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yo many
Yo many 05.09.2019, 17:50
Lubie mosty

Pozostałe