"Białe plamy" znikają z mapy województwa

  • 29.08.2019, 10:34 (aktualizacja 29.08.2019, 16:28)
  • Katarzyna Kurek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dwadzieścia pięć samorządów ze Świętokrzyskiego dostanie dofinansowanie na przywrócenie transportu publicznego do mniejszych miejscowości. Wśród nich powiat ostrowiecki, który od września uruchomi 5 nowych linii komunikacyjnych.

Na ponad 2145 sołectw, mamy 16% wykluczonych komunikacyjnie miejscowości. 

- podkreśla wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek 

Powiat ostrowiecki problemem tzw. "białych plam" komunikacyjnych dotknięty jest w prawie 20%. To dużo, chociaż i tak mniej niż w powiecie skarżyskim, gdzie to wykluczenie sięga ponad 30%. Na przeciw potrzebie likwidacji białych plam, które utrudniają życie mieszkańcom zwłaszcza w małych miejscowościach wyszedł rząd, przyznając dofinansowanie na przywrócenie transportu publicznego do wsi i małych miast. W pierwszym rozdaniu, znalazł się powiat ostrowiecki, który utworzy 5 nowych linii autobusowych w gminie Bałtów, Waśniów, Ćmielów i Bodzechów. 

  1. Ostrowiec Św. – Broniszowice (przez Szewnę)

  2. Ostrowiec Św. – Okół Ignacówka (przez Bałtów)

  3. Ostrowiec Św. – Boria – Trębanów – Ostrowiec Św.

  4. Ostrowiec Św. – Wronów/Mirogonowice (przez Boksyce, Jeżów)

  5. Ostrowiec Św – Czażów (przez Waśniów)


Każda linia będzie kursować w innej częstotliwości, np. pierwsza linia będzie kursować osiem razy, inne dwa razy dziennie, a niektóre nawet w niedziele. 
Wnioski przyznano 20 gminom i 5 powiatom. Uruchomionych zostanie 78 linii komunikacyjnych. Najwięcej linii, bo aż 7 utworzy gmina Staszów, po sześć powiat opatowski i gmina Raków. Drugi nabór wniosków przewiduje się w październiku. 

Wojewoda informuje również, że Urząd Marszałkowski zapowiada utworzenie linii autobusowej relacji Ostrowiec Świętokrzyski-Święty Krzyż-Kielce 

Już we wrześniu możemy spodziewać się nowych kursów. 
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pasażer
pasażer 31.08.2019, 12:56
poinformujcie w końcu kto będzie obsługiwał te linie !!! jeśli PKS Ostrowiec to będzie drogo a jeśli któryś z prywatnych przewoźników to będzie nieprzewidywalnie i na zdezelowanym taborze
Gość
Gość 31.08.2019, 18:36
Będą przetargi. Dopiero wtedy będzie wiadomo kto będzie jeździł

Pozostałe