Fałszywy policjant oszukał staruszkę

  • 28.08.2019, 10:58
  • Nina Dukielska
Fałszywy policjant oszukał staruszkę fot. ŚWIĘTOKRZYSKA POLICJA

Podziel się:

Oceń:

27 sierpnia, tym razem w Bodzechowie, metodą "na policjanta", 79- letnia kobieta została oszukana i straciła 30 tys. złotychi.

Do 79- letniej mieszkanki gminy Bodzechów, we wtorek zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka i poinformowała seniorkę,  że jej córka miał wypadek drogowy i na tzw. „załatwienie sprawy” potrzebne są pieniądze. Kobieta uwierzyła rozmówczyni. 84-letni współmałżonek seniorki, zgodnie z wytycznymi dzwoniącej kobiety, pojechał do Ostrowca Świętokrzyskiego, celem sporządzenia na tą okoliczność odpowiedniej dokumentacji w kancelarii adwokackiej. Podczas jego nieobecności na terenie ich posesji zjawił się nieznany mężczyzna, któremu pokrzywdzona przekazała pieniądze w kwocie ponad 30000 zł.  

Kolejny raz policja apeluje do mieszkańców powiatu ostrowieckiego o rozwagę i ostrożność.

Oszukiwane są zazwyczaj starsze osoby, którym człowiek podający się np. za policjanta „poleca” wypłacić ze swojego konta pieniądze, w jak najwyższej kwocie, a następnie przekazać mu je w celu załatwienia sprawy krewnego, który spowodował wypadek drogowy i dzięki temu ma uniknąć odpowiedzialności.

Uwaga! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, czy też wartościowych rzeczy. 

Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści niestety wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość i "dobre serce" starszych osób.

Nina Dukielska

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marek
marek 16.09.2019, 13:28
a jak dzwonią i namawiają starsze osoby na badania a potem drogie pakiety medyczne jak Geriamedica, że to dla zdrowia; ludzie się godzą a potem wychodzi, że trzeba kilka tysięcy za taki pakiet zapłacić...skąd potem na to brać; lepiej uważać na takie akcje;
olaf
olaf 17.09.2019, 09:37
to fakt - nie ma tygodnia żebyśmy nie mieli telefonu z wyjątkowo korzystną nagrodą za samo przyjście na taki pokaz czy jakieś tam badanie zdrowotne,co ZAWSZE wiąże się z naciągnięciem na koszty ludzi naiwnych albo niezbyt rozumiejących co się im proponuje ; najsmutniejsze jest to że to właśnie w Ostrowcu poszukuje się tzw. telemarkerów czyli naciągaczy przez telefon - nie tak dawno ogłoszono nabór kolejnych "pracowników"...
Looker
Looker 28.08.2019, 21:59
Szkoda gadać. Ludzie i tak robią swoje!

Pozostałe