Pożar w DPS-ie przy ulicy Grabowieckiej. Nie żyje jedna osoba.

  • 27.08.2019, 09:30
  • Bartek Gębusia
Pożar w DPS-ie przy ulicy Grabowieckiej. Nie żyje jedna osoba.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej dziś po godzinie 9.00 wybuchł pożar.

We wtorek 27 sierpnia tuż po godzinie 9 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim . Pracownicy DPS-u próbowali ugasić pożar własnymi siłami, jednak dla bezpieczeństwa zarządzono ewakuacje 23 pensjonariuszy i pracowników placówki.

Nasze działania polegały na  natychmiastowym ugaszeniu tego pożaru i przeszukaniu pomieszczeń celem wykluczenia osób postronnych w tym budynku.

mówi - kpt. Sebastian Klaus - KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Do akcji gaszenia pożaru przystąpili strażacy. Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu, przeszukano pomieszczenia w budynku, w jednym z pokoi znaleziono ciało 65-letniego mężczyzny-mieszkańca Domu Pomocy Społecznej przy Grabowieckiej.  Do akcji ratunkowej w DPS-ie zadysponowane zostały jednostki straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i policja.

Na miejscu zostały przeprowadzone czynności pod nadzorem prokuratora przy udziale biegłego w zakresie pożarnictwa, który będzie ustalać okoliczności tego zdarzenia i poda przyczynę tego pożaru. 

informuje - asp Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na ten moment nie mamy szczegółowych informacji jak doszło do pożaru w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej. Nie udało nam się również porozmawiać z dyrekcją placówki. 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (7)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sherlock Holmes i dr Watson
Sherlock Holmes i dr Watson 28.08.2019, 16:24
Jakie ekscesy?
Mogło to być morderstwo a potem sprawca wzniecił pożar celem wprowadzenia w błąd śledczych. Ale to tylko moja wybujała wyobraźnia. Gdyby pożar wybuchł w środku nocy to do godziny 9 rano już by sam dawno zgasł na skutek wypalenia się materiału palnego. Pożar musiał wybuchnąć więc rano , powiedzmy po godzinie 7:00. Czy ten pokój w którym się paliło to była izolatka? Jeśli to był pokój kilkuosobowy to co z osobą która dzieliła pokój z denatem? Ktoś wrzucił koktajl Mołotowa przez otwarte okno czy drzwi balkonowe? W czasie pożaru chyba były otwarte drzwi i okna bo jak widać na zdjęciu najbardziej okopcone są ściany przy drzwiach balkonowych a i okno też okopcone ale mniej.
wrr
wrr 27.08.2019, 15:39
Tragedia. czy tam nie ma jakiegoś nadzoru, opieki? Jak to możliwe?Co się na tej Grabowieckiej dzieje? Przecież co rusz to tam jakieś ekscesy.

Pozostałe