Sadowie: Gmina wyśle wniosek do Trybunału Konstytucyjnego

  • 23.08.2019, 14:01
  • Bartek Gębusia
Gmina wyśle wniosek do Trybunału Konstytucyjnego
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sadowie (22 sierpnia) w porządku obrad pojawiły się punkty związane z masztem telekomunikacyjnym, o którego zdemontowanie walczy grupa mieszkańców. Radni jednogłośnie zadecydowali o skierowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego odnośnie analizy artykułu 46 ustawy o rozwoju telekomunikacji i stwierdzenia czy jest on zgodny z Konstytucją RP.

Władze gminy poinformowały, że taki wniosek zostanie sporządzony przez prawnika. Wójt gminy podczas czwartkowej sesji odniosła się również do słów jakie zostały napisane na jednym z forów społecznościowych, które według Marzeny Urban-Żelazowskiej naruszyły dobra osobiste jej oraz urzędników gminy w kontekście wybudowanego masztu - m.in. twierdzono, że plan zagosopdarowania został sfałszowany. Burzliwą dyskusję rozpoczął punkt  obrad odnośnie skargi złożonej przez jednego z mieszkańców na wójt Marzenę Urban-Żelazowską. Grupa sprzeciwiająca się budowie masztów na terenie gminy twierdzi, że nie uzyskała, żadnej pomocy ze strony władz.  Tak twierdzą mieszkańcy, a władze gminy sytuacje widzą wręcz odwrotnie.  Wojewoda Świętokrzyski unieważniła decyzję Starosty Opatowskiego o zezwoleniu na budowę stacji bazowej ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego zabrania budowania masztów o  wysokości powyżej 3 metrów na tym obszarze.  Mieszkańcy będą dalej walczyć, a o tym kto zawinił i czy w wypowiedziach padły znieważające słowa zadecyduje sąd. 

Z uzyskanych informacji wiemy, że inwestor złożył odwołanie od decyzji Wojewody Świętokrzyskiego do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

 

zobacz również: Sadowie: Nadajnik nadal kwestią sporną

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe