Są pieniądze na elektryczne wózki inwalidzkie

  • 21.08.2019, 16:11
  • Bartek Gębusia
Są pieniądze na elektryczne wózki inwalidzkie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Program „Aktywny samorząd” w ramach którego udzielane będzie wsparcie finansowe na zakup wózka o napędzie elektrycznym jest jednym z ważniejszych programów realizowanych przez Fundusz we współpracy z samorządami. Na jego realizację w tym roku PFRON przeznacza prawie 172 mln złotych.

Osoby niepełnosprawne w znacznym stopniu najczęściej poruszają się na ręcznych wózkach inwalidzkich, co wymaga od nich wiele wysiłku w codziennym życiu.  Osoby niepełnosprawne starają się aktywizować. Obecnie rynek pracy oferuje wiele możliwości dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Poruszanie się na elektrycznym wózku inwalidzkim jest zdecydowanym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym. Jednak jest to kosztowny sprzęt i nie każdy może pozwolić sobie na zakup takiego udogodnienia, stąd powracający po 5 latach przerwy program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 10 tysięcy złotych - taką kwotę dofinansowania można uzyskać do zakupu wózka elektrycznego, warunkiem jest posiadanie 10% wkładu własnego wartości sprzętu.  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęło nabór wniosków. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby dorosłe, dzieci, emeryci spełniający warunki określone w programie PFRON-u.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe