Dębniak i Rusiecki powalczą o mandat senatora

  • 20.08.2019, 12:35
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Dębniak i Rusiecki powalczą o mandat senatora
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Marzena Dębniak, wieloletni sekretarz Urzędu Miasta, wiceprezydent Ostrowca w latach 2014-2018 a obecnie starosta ostrowiecki wystartuje w nadchodzących wyborach do Senatu RP, jako kandydat niezależny z poparciem opozycji. Kandydatem PiS jest obecny senator, Jarosław Rusiecki.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki mandat społecznego zaufania otrzymała na pięcioletnią kadencję 2018- 2023 w wyborach samorządowych.

Jak się okazuje  Marzena Dębniak zaufaniem zostaje obdarzana również przez środowisko samorządowców i polityków szeroko rozumianej opozycji, która właśnie ją wskazuje  jako kandydata do Senatu RP z okręgu 82, obejmującego powiat sandomierski, opatowski, ostrowiecki, starachowicki i skarżyski.

Samorządy od samego początku mówiły, że senat powinien być taką izbą samorządową. Tam powinno się skupiać doświadczenie samorządowców, bo to oni  znają różne rozwiązania prawne i przede wszystkim  znają problemy ludzi

-mówi Marzena Dębniak.

Dobra znajomość samorządu to zdaniem kandydatki duży atut w parlamentarnej pracy, ale sama decyzja o kandydowaniu do łatwych nie należała. Marzena Dębniak podkreśla, że są w życiu takie sytuacje, gdzie człowiek nie może stać z boku. Szczegółów swojego programu wyborczego  jednak jeszcze nie zdradza. 
Natomiast o swoim programie mówi już Jarosław Rusiecki, który w okręgu 82 będzie kandydatem  Prawa i Sprawiedliwości. 

Wszystko to co zostanie określone w programie Prawa i Sprawiedliwości będzie moim programem 

-mówi Jarosław Rusiecki.


Przypomnijmy Jarosław Rusiecki wygrał w 2014 r. wybory uzupełniające do senatu , a następnie w 2015 roku wybory na kadencję 2015-2019 ,jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości.
Ostatnie cztery lata to zdaniem senatora było budowanie dobrej zmiany. Kolejna kadencja ma być kontynuacją.
 JR
Wybory parlamentarne odbędą się 13 październik. Na czteroletnią kadencję wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej 2 tys. wyborców z danego okręgu wyborczego. O jeden senatorski mandat w okręgu 82  ubiega się dwóch kandydatów z Ostrowca Świętokrzyskiego.

-JR

_MD

Kampania wyborcza ruszyła, jednak pierwszą czynnością wyborczą, przed którą stoją komitety, chcące wziąć udział w wyborach, jest zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o 
utworzeniu komitetu wyborczego. Termin na złożenie takiego zawiadomienia upływa zgodnie z kalendarzem wyborczym 24 sierpnia, a ponieważ jest to sobota,to w praktyce na złożenie takiego zawiadomienia jest czas do 26 sierpnia.

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
FEM
FEM 21.08.2019, 13:04
bardzo jestem ciekawa tego "pojedynku" ale nie będę ukrywać, że wierzę w Kobiety. Trzymam kciuki z Panią!

Pozostałe