Znamy nazwiska kandydatów na dyrektora ostrowieckiego muzeum

  • 19.08.2019, 15:28
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Znamy nazwiska kandydatów na dyrektora ostrowieckiego muzeum
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Beata Kotasiak-Wójcik oraz Andrzej Przychodni zostali decyzją komisji dopuszczeni do drugiej części toczącego się postępowania konkursowego mającego wyłonić kandydata na dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

19 sierpnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Konkursowej, w której skład  wchodzą przedstawiciele organu założycielskiego Muzeum, przedstawiciele Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego, Rady Muzeum, przedstawiciele pracowników tejże jednostki organizacyjnej powiatu oraz przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych i twórczych właściwych ze względu na zakres działania tej instytucji kultury.   

W trakcie posiedzenia Komisja procedowała nad ustaleniem kryteriów oceny kandydatów oraz dokonała otwarcia złożonych ofert, które złożyli: Beata Kotasiak-Wójcik, absolwentka historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,  związana zawodowo z Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega oraz  Andrzej Przychodni, dr nauk humanistycznych w dziedzinie archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zawodowo związany z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Kielcach oraz Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

W wyniku przeglądu złożonych ofert Komisja Konkursowa postanowiła o dopuszczeniu  kandydatów do drugiej części postępowania konkursowego w trakcie, którego zaprezentują oni złożone przez siebie koncepcje funkcjonowania Muzeum na okres najbliższych 5 lat oraz będą odpowiadać na pytania członków Komisji - czytamy w oficjalnym komunikacie Starostwa Powiatowego nadesłanym do redakcji Lokalna.TV.

Obecnie funkcję dyrektora muzeum pełni Beata Kobiałka, która zastąpiła na tym stanowisku Ewę Działowską.

 

 

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe