Nie żyje Krzysztof Ciok

  • 13.08.2019, 12:00
  • Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
Nie żyje Krzysztof Ciok BWA OSTROWIEC

Podziel się:

Oceń:

Zmarł ostrowiecki artysta plastyk i pedagog, współzałożyciel i członek legendarnej Grupy 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim - Krzysztof Ciok.

 

Krzysztof Ciok urodził się  w 1959 roku w Kętrzynie. Studia odbył na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1988 roku w pracowni prof. Jana Tarasina. Uprawia malarstwo i grafikę warsztatową. Żył i tworzył w Ostrowcu Św. Był autorem kilkudziesięciu wystaw zarówno indywidualnych i jak i zbiorowych, w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i instytucji kultury w kraju i za granicą: USA, Francja, Kanada, Czechy, Dania, Bułgaria.

Artysta zmarł we wtorek, 13 sierpnia rano, w ostrowieckim szpitalu.

Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 17.08.2019, 17:54
A dlaczego umarł? miał przecież dopiero 50lat. Chorował na jakąś nieuleczalna chorobę? Lekarze go w szpitalu zamordowali swoimi procedurami medycznymi czy nie udzielono mu właściwej pomocy na czas?
Zbigniew
Zbigniew 17.08.2019, 21:07
Miał 60 lat. Trzeba czytać ze zrozumieniem. To smierć człowieka. Drugi człowiek nie powinien szukać sensacji tylko zapalić świeczkę. Kto znał pana Krzysztofa ten wie jakim był człowiekiem. Powód śmierci znają najbliżsi i wystarczy.
Elżbieta Pichór
Elżbieta Pichór 13.08.2019, 23:03
To jest Bardzo Smutna wiadomość o śmierci Pana Krzysztofa Cioka ,Artysty ,którego znałam osobiście .Był wyjątkowy w tych swoich zawirowaniach życiowych ,które powodowały taką a nie inną twórczość.
Jego śmierć jest przedwczesna .Oby Panie Krzysiu Po Drugiej Stronie miał Pan lepsze życie i wokół same bratnie dusze. Spoczywaj w pokoju.
pg
pg 14.08.2019, 10:15
Ładnie napisane pani Skarbnik, od serca...

Pozostałe