Pomoc dla rolników

  • 13.08.2019, 14:36 (aktualizacja 13.08.2019, 16:46)
  • Bartek Gębusia
Pomoc dla rolników
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niskie ceny skupu i wysokie koszty produkcji – to jeden z głównych problemów polskiego rolnictwa. Brak opłacalności przyczynia się do zamykania gospodarstw, a tym samym do pogorszenia gospodarki. Wsparciem dla rolników są fundusze ze środków zewnętrznych. Pomocna w pozyskiwaniu środków jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Do oddziału Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa w Opatowie rocznie spływa około 6700 wniosków o dofinansowanie.
Programy rządowe kierowane są również do młodych rolników, którzy chcą założyć własne gospodarstwa.  Wsparcie kierowane jest również do osób, które przechodzą z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na ZUS i zakładają firmy.  Rolnicy borykają się również z problemem niskich świadczeń zdrowotnych z tytułu choroby.  Zmorą polskich rolników są niesprzyjające warunki pogodowe, które w ostatnim czasie wyrządzają wiele szkód. 

Godne warunki pracy i adekwatne wynagrodzeni do wykonywanej pracy to, co należy się rolnikom. 

Bartek Gębusia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe