Pomoc dla rolników

  • 13.08.2019, 14:36 (aktualizacja 13.08.2019, 16:46)
  • Bartek Gębusia
Pomoc dla rolników
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Niskie ceny skupu i wysokie koszty produkcji – to jeden z głównych problemów polskiego rolnictwa. Brak opłacalności przyczynia się do zamykania gospodarstw, a tym samym do pogorszenia gospodarki. Wsparciem dla rolników są fundusze ze środków zewnętrznych. Pomocna w pozyskiwaniu środków jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Do oddziału Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa w Opatowie rocznie spływa około 6700 wniosków o dofinansowanie.
Programy rządowe kierowane są również do młodych rolników, którzy chcą założyć własne gospodarstwa.  Wsparcie kierowane jest również do osób, które przechodzą z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na ZUS i zakładają firmy.  Rolnicy borykają się również z problemem niskich świadczeń zdrowotnych z tytułu choroby.  Zmorą polskich rolników są niesprzyjające warunki pogodowe, które w ostatnim czasie wyrządzają wiele szkód. 

Godne warunki pracy i adekwatne wynagrodzeni do wykonywanej pracy to, co należy się rolnikom. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe