Pobiegną dla Oskarka. Już ruszają zapisy

  • 11.08.2019, 09:48
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Pobiegną dla Oskarka. Już ruszają zapisy Stowarzyszenie OSTROBIEC
Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” 31.08.2019 roku, w sobotę, organizuje bieg charytatywny „OstroBiec dla Oskarka”, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca.

Oskarek ma 5 lat i razem z Rodzicami mieszka w Chmielowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. 01.02.2019r w jego głowie zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). To najgorszy i najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów. Rak rozwija się w części mózgu odpowiedzialnej w znacznej mierze za oddychanie i połykanie. W miarę jak guz się rozrasta, atakuje kolejne partie pnia mózgu. Od lutego Oskarek przeszedł bardzo dużo: chemia, naświetlenia, badania MRI, biopsja w Zurichu i szereg innych badań. Niestety wszystkie potwierdziły diagnozę. Oskarek zmaga się z najgorszym z możliwych glejaków - DIPG z mutacja H3. Średnie przeżycie  z tym rodzajem nowotworu wynosi około 9 miesięcy, 10% dzieci przeżywa do 2 lat.
W dniu 13.06.2019 został wykonany rezonans w celi sprawdzenia stanu guza po naświetlaniach i po wykonaniu biopsji. Guz odrobinę się zmniejszył jednak świadczy to również o jego złośliwości. Po długich rozmowach z dr Sabine Mueller i badaniach próbki guza w Zurichu oraz w innych krajach wiemy, że jest potrzeba podania bardzo drogiego leku ONC201, który dobrze reaguje na komórki nowotworowe. W tym momencie to jedyna opcja i szansa na to, aby znowu nie zaczął rosnąć. Niestety lek ten jest tylko dostępny na Florydzie. Z pomącą dr Sabine Mueller udało  się skontaktować z kliniką na Florydzie i po wysłaniu dokumentacji choroby Oskarek czeka na opinię na temat dalszego leczenia.

Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” 31.08.2019 roku, w sobotę, organizuje bieg charytatywny „OstroBiec dla Oskarka”, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca.

Zapisy na bieg odbywają się na stronie  https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5018, a także w biurze zawodów od godziny 15:00 w dniu biegu.  Bieg wystartuje spod budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielowie  o godzinie 17:30 i do wyboru będą dwie trasy: 3 km oraz 7 kilometry przeprowadzone malowniczymi górkami i wąwozami Chmielowa. Opłata startowa będzie zbierana do puszki podczas biegu to minimum 30 zł w całości przeznaczone na leczenie Oskarka. Każdy uczestnik dostanie medal, a najlepsi na biegu 7 km statuetki. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Po biegu zapraszamy na ognisko i kiełbaski. Link do wydarzenia na Facebooku.

 

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe