Gmina Bałtów z nowymi drogami

  • 08.08.2019, 16:44 (aktualizacja 09.08.2019, 10:11)
  • Bartek Gębusia
Gmina Bałtów z nowymi drogami
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Bałtów w tym roku ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dostała prawie 2 miliony złotych. Dzięki temu wyremontowano ponad 5 kilometrów dróg. Cieszy to mieszkańców.

Mieszkańcy obszarów wiejskich często borykają się z utrudnionym dojazdem do domów czy pól uprawnych. Dojazdy stają się jeszcze trudniejsze, gdy warunki atmosferyczne są niesprzyjające. Podczas ulewnych deszczy często dochodzi do uszkodzeń dróg. Gmina Bałtów oszacowała straty z pierwszego półrocza 2019 roku na kwotę około 3 milionów złotych.  Ulewy w ostatnim czasie przyczyniły się do powiększenia strat, tym razem najbardziej ucierpiały plony rolników.  W takich kryzysowych sytuacjach cenne jest wsparcie ze środków zewnętrznych. Samorządy sięgają po środki finansowe m.in. z programów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Do samorządów województwa świętokrzyskiego w tym roku trafi rekordowa suma pieniędzy.  Władze województwa podkreślają jak ważna jest współpraca między samorządem, a rządem. Ważne jest aby środki płynnie zostały wykorzystywane i trafiły do tych, którzy je najbardziej potrzebują.  Gminie Bałtów z pozyskanych środków udało się uzyskać oszczędności w wysokości około 400 tysięcy złotych. Pieniądze nie przepadną, zostaną rozdysponowane do realizacji innych zadań na terenie województwa świętokrzyskiego. 

Bartek Gębusia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kierowca
kierowca 10.08.2019, 11:31
a co z fatalną drogą między Podgórzem a granicą z powiatem Opatowskim ? to tez powiat Ostrowiecki !! wstyd mi za taki stan
pablowaw1@op.pl
[email protected] 10.08.2019, 17:05
A co ma piernik do wiatraka? t mowa o gminne a nie powiecie

Pozostałe