ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Gmina Bałtów z nowymi drogami

  • 08.08.2019, 16:44 (aktualizacja 09.08.2019, 10:11)
  • Bartek Gębusia
Gmina Bałtów z nowymi drogami
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Gmina Bałtów w tym roku ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dostała prawie 2 miliony złotych. Dzięki temu wyremontowano ponad 5 kilometrów dróg. Cieszy to mieszkańców.

Mieszkańcy obszarów wiejskich często borykają się z utrudnionym dojazdem do domów czy pól uprawnych. Dojazdy stają się jeszcze trudniejsze, gdy warunki atmosferyczne są niesprzyjające. Podczas ulewnych deszczy często dochodzi do uszkodzeń dróg. Gmina Bałtów oszacowała straty z pierwszego półrocza 2019 roku na kwotę około 3 milionów złotych.  Ulewy w ostatnim czasie przyczyniły się do powiększenia strat, tym razem najbardziej ucierpiały plony rolników.  W takich kryzysowych sytuacjach cenne jest wsparcie ze środków zewnętrznych. Samorządy sięgają po środki finansowe m.in. z programów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Do samorządów województwa świętokrzyskiego w tym roku trafi rekordowa suma pieniędzy.  Władze województwa podkreślają jak ważna jest współpraca między samorządem, a rządem. Ważne jest aby środki płynnie zostały wykorzystywane i trafiły do tych, którzy je najbardziej potrzebują.  Gminie Bałtów z pozyskanych środków udało się uzyskać oszczędności w wysokości około 400 tysięcy złotych. Pieniądze nie przepadną, zostaną rozdysponowane do realizacji innych zadań na terenie województwa świętokrzyskiego. 

Bartek Gębusia

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kierowca
kierowca 10.08.2019, 11:31
a co z fatalną drogą między Podgórzem a granicą z powiatem Opatowskim ? to tez powiat Ostrowiecki !! wstyd mi za taki stan
pablowaw1@op.pl
[email protected] 10.08.2019, 17:05
A co ma piernik do wiatraka? t mowa o gminne a nie powiecie

Pozostałe