Na Gutwinie jest fajnie!

  • 08.08.2019, 13:50
  • Nina Dukielska
Na Gutwinie jest fajnie!

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 11 sierpnia w godzinach 15.00-19.00 odbędzie się piknik rodzinny „Na Gutwinie jest fajnie!”. Atrakcji na pewno nie zabraknie tym bardziej, że piknik będzie połączony z obchodami Dnia Instruktora Nauki Jazdy.

Głównie dla dzieci i młodzieży skierowane będą niesamowite atrakcje cyrkowe. Dwie profesjonalne grupy artystów przeniosą widzów w świat cyrku, w którym na pewno pojawią się występy artystyczne, pokazy akrobatyczne, gimnastyczne, ekwilibrystyka, animacje szczudlarskie, bańki mydlane, występy klaunów i pokazy taneczne. Szczegóły występów niech pozostaną tajemnicą, ale organizatorzy zapewniają zabawę na naprawdę wysokim poziomie. Co warto podkreślić, podczas występów nie zobaczymy żadnych zwierząt.

Cyrkowe show zakończy pokaz sztuczek magicznych w wykonaniu profesjonalnego iluzjonisty.

Dodatkowo dzieci będą mogły wziąć udział w szeregu różnych animacji i zabaw przygotowanych m.in. przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Przedszkole Specjalne „Promyk”.  Nie zabraknie także szachów plenerowych, konkursów na wodzie i prezentacji przygotowanych przez ostrowieckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Instruktorzy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaproszą dzieci i młodzież do aktywności ruchowej. Warsztaty Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie „Szansa” wystawią stanowisko, na którym zaprezentowana zostanie twórczość podopiecznych tych instytucji.

Czy piknik może się obyć bez dmuchańców i skakańców? Na pewno nie i dlatego dla najmłodszych przygotowane zostaną aż trzy różne urządzenia. Korzystanie z nich będzie oczywiście bezpłatne.

A co przewidzieli organizatorzy Dnia Instruktora Nauki Jazdy? Swój udział zapowiedziały szkoły nauki jazdy z terenu powiatu ostrowieckiego, które zaprezentują posiadane samochody (w tym ciężarówkę). Chętni pod okiem instruktorów będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na torze przeszkód. Ostrowiecka Policja zorganizuje miasteczko ruchu drogowego, którego zadaniem będzie zapoznawanie dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z dróg publicznych. Dodatkowo funkcjonariusz ruchu drogowego przeprowadzi pokaz kierowania ruchem ulicznym. Na uczestników pikniku czekać będzie również stanowisko, gdzie będą oni mogli poznać zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dodatkowo w ramach obchodów Dnia Instruktora Nauki Jazdy organizatorzy przygotowali różne konkursy i zabawy z nagrodami z zakresu wiedzy o ruchu drogowym.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe