ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

"Polską Ziemię" promowali w Opatowie

  • 07.08.2019, 14:30
  • Agnieszka Cybulska
"Polską Ziemię" promowali w Opatowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W poniedziałek w Staszowie zainaugurowano świętokrzyski projekt pn. ”Polska Ziemia”, który ma zwrócić uwagę mieszkańców regionu na zmiany wprowadzone w ostatnim czasie przez rząd na rzecz poprawy sytuacji w rolnictwie. W środę posłowie PiS: Krzysztof Lipiec, Andrzej Kryj, Marek Kwitek przy wsparciu samorządowców promowali ten program na placu targowym w Opatowie .

Prawo i Sprawiedliwość ruszyło w teren z kolejnym projektem, tym razem pod hasłem POLSKA ZIEMIA. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur PiS podkreśla, że najcenniejsze są rozmowy bezpośrednie, podczas  których politycy poznają  najbardziej dotkliwe problemy Polaków. Dobrym miejscem do takich spotkań są targowiska. W Opatowie podczas  targowego spotkania dyskutowano  m.in. o planie  dla polskiej wsi, jego poszczególnych elementach dotyczących np. paliwa rolniczego i dopłat dla rolników i hodowców czy rządowego programu "Stop suszy" na  który ministerstwo rolnictwa przeznaczy 100 mln EURO.

Wybór Opatowa nie był przez polityków przypadkowy. powiat opatowski to w 80 % rejon rolniczy, jak informuje kierownik Agenci Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie Artur Lis, rocznie agencja przyjmuje ok 6 700 wniosków o dopłaty co świadczy o skali rozwoju rolnictwa w tym regionie i jednocześnie napawa optymizmem bo wzrasta zaangażowanie ludzi młodych.

Poseł Andrzej Kryj podkreśla natomiast, że  rozmowy z mieszkańcami są ważne i potrzebne, ponieważ dzięki każdy program można zmodyfikować i udoskonalić.

Ktoś kiedyś powiedział, że program PiS opracowany w latach 20014-15 przed poprzednimi wyborami to był program miliona uściśniętych dłoni. I rzeczywiście, kiedy dzisiaj spotykaliśmy się z wyborcami, to dziękowali nam m. in. za program Rodzina 500+, za 13 emeryturę dla emerytów i rencistów

- mówi Andrzej Kryj.

 

 

Promowany prze polityków program "Polska Ziemia"  został spisany i wydany w formie gazetowej.

To bardzo dobra gazeta, w której spisano wszystkie najważniejsze zagadnienia

- mówi poseł Marek Kwitek, członek Sejmowej Komisji Rolnictwa.

Od 1 stycznia obowiązuje ustawa o rolniczym handlu detalicznym, w myśl której w małych gospodarstwach, można przetwarzać żywność pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Wystarczy tylko zgłosić to do sanepidu, czy do służb weterynaryjnych.

Poseł dodał, że początkowo były również obawy o rozwój handlu bezpośredniego, ale efekt jest bardzo dobry.

Projekt ”Polska Ziemia” ma być promowany przez posłów i działaczy PiS w różnych miastach i gminach. W czwartek Andrzej Kryj na targowisku miejskim  spotkał się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Heniek
Heniek 08.08.2019, 21:40
Politycy powinni rozmawiać bo to lidzie wiedzą najlepiej ci in potrzeba. To prawda że tylko rozmowa z ludźmi pozwala zrobić dobry program i wygrać. No i tu PiS ma sukces. Ja się zastanawiam czy inne polityki się obudzą bo zapadli w sen zimowy teraz.

Pozostałe