"Polską Ziemię" promowali w Opatowie

  • 07.08.2019, 14:30
  • Agnieszka Cybulska
"Polską Ziemię" promowali w Opatowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek w Staszowie zainaugurowano świętokrzyski projekt pn. ”Polska Ziemia”, który ma zwrócić uwagę mieszkańców regionu na zmiany wprowadzone w ostatnim czasie przez rząd na rzecz poprawy sytuacji w rolnictwie. W środę posłowie PiS: Krzysztof Lipiec, Andrzej Kryj, Marek Kwitek przy wsparciu samorządowców promowali ten program na placu targowym w Opatowie .

Prawo i Sprawiedliwość ruszyło w teren z kolejnym projektem, tym razem pod hasłem POLSKA ZIEMIA. 

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur PiS podkreśla, że najcenniejsze są rozmowy bezpośrednie, podczas  których politycy poznają  najbardziej dotkliwe problemy Polaków. Dobrym miejscem do takich spotkań są targowiska. W Opatowie podczas  targowego spotkania dyskutowano  m.in. o planie  dla polskiej wsi, jego poszczególnych elementach dotyczących np. paliwa rolniczego i dopłat dla rolników i hodowców czy rządowego programu "Stop suszy" na  który ministerstwo rolnictwa przeznaczy 100 mln EURO.

Wybór Opatowa nie był przez polityków przypadkowy. powiat opatowski to w 80 % rejon rolniczy, jak informuje kierownik Agenci Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie Artur Lis, rocznie agencja przyjmuje ok 6 700 wniosków o dopłaty co świadczy o skali rozwoju rolnictwa w tym regionie i jednocześnie napawa optymizmem bo wzrasta zaangażowanie ludzi młodych.

Poseł Andrzej Kryj podkreśla natomiast, że  rozmowy z mieszkańcami są ważne i potrzebne, ponieważ dzięki każdy program można zmodyfikować i udoskonalić.

Ktoś kiedyś powiedział, że program PiS opracowany w latach 20014-15 przed poprzednimi wyborami to był program miliona uściśniętych dłoni. I rzeczywiście, kiedy dzisiaj spotykaliśmy się z wyborcami, to dziękowali nam m. in. za program Rodzina 500+, za 13 emeryturę dla emerytów i rencistów

- mówi Andrzej Kryj.

 

 

Promowany prze polityków program "Polska Ziemia"  został spisany i wydany w formie gazetowej.

To bardzo dobra gazeta, w której spisano wszystkie najważniejsze zagadnienia

- mówi poseł Marek Kwitek, członek Sejmowej Komisji Rolnictwa.

Od 1 stycznia obowiązuje ustawa o rolniczym handlu detalicznym, w myśl której w małych gospodarstwach, można przetwarzać żywność pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Wystarczy tylko zgłosić to do sanepidu, czy do służb weterynaryjnych.

Poseł dodał, że początkowo były również obawy o rozwój handlu bezpośredniego, ale efekt jest bardzo dobry.

Projekt ”Polska Ziemia” ma być promowany przez posłów i działaczy PiS w różnych miastach i gminach. W czwartek Andrzej Kryj na targowisku miejskim  spotkał się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

 

 

Agnieszka Cybulska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Heniek
Heniek 08.08.2019, 21:40
Politycy powinni rozmawiać bo to lidzie wiedzą najlepiej ci in potrzeba. To prawda że tylko rozmowa z ludźmi pozwala zrobić dobry program i wygrać. No i tu PiS ma sukces. Ja się zastanawiam czy inne polityki się obudzą bo zapadli w sen zimowy teraz.

Pozostałe