"Dzikie wysypiska" nadal plagą

  • 07.08.2019, 14:22
  • Bartek Gębusia
Problem w lasach
loadingŁaduję odtwarzacz...
Lista korzyści związanych z aktywnością fizyczną jest długa. Ruch redukuje stres, poprawia samopoczucie, nawet spacer czy rozmowa zwłaszcza w rodzinnym gronie potrafi nas doskonale odprężyć, a jeśli do tego dojdzie kontakt z naturą to mamy same plusy.

Po ciężkim dniu czy pracowitym tygodniu taki spacer leśnymi ścieżkami jest zalecany bez względu na pogodę. Warto jednak zwracać uwagę na pewne zachowania. Leśnicy i ekolodzy walczą z "dzikimi wysypiskami" śmieci. Mimo iż zaostrzono kary za wywóz odpadów do lasów to wciąż jest to plaga.Dzikie wysypisko to tykająca bomba biologiczna. Stanowi realne zagrożenie epidemiologiczne. Musimy pamiętać, że odpady wywiezione np. do lasu stanowią idealne środowisko dla rozwoju wielu chorobotwórczych szczepów bakterii oraz grzybów. Dlaczego nie potrafimy dbać o to w czym żyjemy i gdzie żyjemy? Nasze środowisko, nasze lasy to nasze wspólne dobro. Dbałość o nie to nasz wspólny obowiązek. Za nim zaszkodzimy naturze pomyślmy, zastanówmy się. Zdrowy rozsądek, kultura osobista, ekologiczna postawa to mogą być nasze prezenty na jubileusz 95-lecia Lasów Państwowych.  

 

Bartek Gębusia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe