Na Słonecznym walczą z pluskwami

  • 31.07.2019, 15:00 (aktualizacja 01.08.2019, 12:52)
  • Bartek Gębusia
Na Słonecznym pluskwy
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jeden z bloków na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim opanowały pluskwy. Długo zastanawiano się skąd przybyły. Mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce, wspólnymi siłami, ustalili źródło problemu. Jak się okazało źródło było w jednym z mieszkań, w którym zamieszkiwał pewien mężczyzna.

Mieszkańcy zainterweniowali, ale na pomoc musieli poczekać. Niewielkie, około 4-6 milimetrowe insekty utrudniają mieszkańcom życie. Dotkliwie kąsają, żywią się krwią zwierząt ciepłokrwistych, również krwią człowieka. Wszyscy boją się o swoje zdrowie.

Dwa miesiące się z tym męczymy, po prostu człowiek jest wykończony. Ja u dermatologa byłam chyba ze cztery razy. Dopiero dochodzę do siebie.

-mówi- Mieszkanka bloku nr 7 na osiedlu Słonecznym 

Pluskwy rozeszły się do większości mieszkań w pionie bloku nr 7. Lokatorzy walczą  z problemem, a końca nie widać. Interweniowano w administracji. Na pomoc lokatorzy musieli zaczekać, a gdy już taką otrzymali okazało się, że problem nie został rozwiązany. Zdeterminowani mieszkańcy podjęli dalsze kroki, i rozpoczęli walkę z insektami.

Ponieważ mam wnuczka w domu, mieszka ze mną 4,5-letnie dziecko więc od razu wyszukałam w internecie firmę, która się tym zajmuje. Przyjechał pan i wszystko mi to spryskał.

-mówi- Mieszkanka bloku nr 7 na osiedlu Słonecznym 

Mieszkańcy bloku nr 7 na osiedlu Słonecznym to głównie osoby starsze, emeryci, nie stać ich na kosztowne dezynsekcje. Wielu z nich zmuszonych zostało do  wyrzucenia mebli bo wszędzie zalęgły się pluskwy.  Remonty trwają. Trwa dezynsekcja. Warunki zamieszkania są trudne.  Administracja przeprowadziła dezynsekcję, ale uparte pluskwy nie wyprowadziły się. Pytamy co dalej?

my jesteśmy gotowi podjąć następne działania, następne kroki. W zeszłym tygodniu odbyła się ostatnia dezynsekcja w mieszkaniu, w którym było źródło tych pluskiew. Czekamy na zgłoszenia mieszkańców, jeśli takowe będą, będziemy działać.

-komentuje- Wiktoria Podrzycka - Inspektor ds. Ekonomii OSM


 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (2)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
N
N 01.08.2019, 15:08
Już kiedyś ktoś poruszył sprawę rozprzestrzeniania się pluskiew w Ostrowcu, ktoś tu robi sobie całkiem dochodowy biznes. U mnie też były, zapłaciłam Panu 1000 zł i pluskiew nie ma, a w naszym dbaniu o higienę nic się nie zmieniło.
Osiedle Ogrody
Osiedle Ogrody 01.08.2019, 12:53
Na Oś. Ogrody są w blokach pluskwy, karaluchy i szczury!!!
osiedle obok
osiedle obok 31.07.2019, 23:35
wędrujący zbieracze puszek i innych gadżetów z kubełków na śmieci to roznoszą po Ostrowcu osiedlach
Czytelnik
Czytelnik 31.07.2019, 22:06
Deratyzacja majątku nie kosztuje,a skoro ludzi na nią nie stać to tym bardziej ich nie będzie stać na nowe łóżko czy inne meble,tym bardziej ,że jeśli są w mieszkaniu pluskwy samo wyrzucenie mebli nic nie da bo chowają się one między innymi w dziurach w ścianach .
wieslawa
wieslawa 31.07.2019, 18:33
Ta Pani z Administracji kłamie jak najęta ostatnie pryskanie w tym mieszkaniu było 17 lipca a nie w zeszłym tygodniu

Pozostałe