Świętokrzyskie stypendia dla przyszłych lekarzy

  • 30.07.2019, 11:57
  • Nina Dukielska
Świętokrzyskie stypendia dla przyszłych lekarzy fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podziel się:

Oceń:

Nowy program stypendialny samorządu województwa świętokrzyskiego ma pomóc w rozwiązaniu nasilającego się w naszym regionie problemu braku lekarzy. Już teraz odczuwają go szpitale w całym kraju, a prognozy nie są optymistyczne.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium studentom kształcącym się na kierunku lekarskim. Kwota stypendium to 2 tys. zł miesięcznie.

Stypendium może otrzymać osoba kształcąca się na kierunku lekarskim w uczelni mającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która spełnia łącznie następujące warunki:

  • jest studentem IV, V lub VI roku,
  • nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  • nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  • zobowiąże się do odbycia stażu i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym na terenie województwa świętokrzyskiego, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie, na okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium, liczony pełnymi latami,
  • zobowiąże się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, w którym podejmie zatrudnienie.

Stypendium przyznane będzie na okres 9 miesięcy, od 1 października 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku. Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami można składać w do 10 września 2019 roku.

Szczegółowy regulamin przyznawania stypendiów oraz dokumenty do pobrania dostępne są na: bip.sejmik.kielce.pl

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe