Rozpoczął się drugi nabór do szkół średnich

  • 26.07.2019, 15:43 (aktualizacja 26.07.2019, 16:52)
  • Katarzyna Kurek
Rozpoczął się drugi nabór do szkół średnich
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

25 lipca 2019 r. rozpoczął się drugi nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Po pierwszym etapie zwolniły się miejsca w ostrowieckich liceach, technikach i szkołach branżowych.

Dla tych, którzy nie mieli wcześniej tyle szczęścia i nie dostali się do wymarzonej szkoły mogą próbować ponownie, choć wolne miejsca rozchodzą się błyskawicznie. Ilość wolnych miejsc w ostrowieckich szkołach średnich na dzień 25 lipca br., to:

  • LO Nr 1 im. Stanisława Staszica - 3 miejsca po gimnazjum i 4 po szkole podstawowej
  • LO Nr 2 im. Joachima Chreptowicza - 16 miejsc po szkole podstawowej, brak wolnych miejsc po gimnazjum 
  • LO Nr 3 im. Władysława Broniewskiego - 9 miejsc po gimnazjum i 10 po szkole podstawowej 
  • ZSOMS - 11 miejsc po gimnazjum i 2 po szkole podstawowej 
  • Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika (Ekonomik) - technikum: 16 miejsc po gimnazjum i 7 po szkole podstawowej, szkoła branżowa: 11 miejsc po gimnazjum i 18 po szkole podstawowej
  • Zespół Szkół Nr 2 (Budowlanka) – technikum: 5 miejsc po gimnazjum i brak wolnych miejsc po szkole podstawowej, szkoła branżowa: 11 miejsc po gimnazjum i 5 po szkole podstawowej;
  • Zespół Szkół numer 3 (THM)- technikum: 4 miejsca po gimnazjum i brak miejsc po szkole podstawowej;
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (Samochodówka) - technikum: 4 miejsca po gimnazjum i 7 po szkole podstawowej, szkoła branżowa: 17 miejsc po gimnazjum i 4 po szkole podstawowej.

Jak informuje Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym - Mariusz Łata proces ten jest dynamiczny i ciągle się zmienia, bo uczniowie na bieżąco składają dokumenty rekrutacyjne. W celu udzielenia szczegółowych informacji należy udać się do Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym, bądź do dyrekcji poszczególnych szkół. 

Przypomnijmy, że w tym roku utworzono 27 klas pierwszych w liceach, w tym 13 po szkole podstawowej i 14 po gimnazjum, 22 klasy pierwsze w technikach – 10 po szkole podstawowej i 12 po gimnazjum oraz 7 albo 8 w szkołach branżowych. To o połowę więcej niż w roku szkolnym, gdzie rekrutowano bez podwójnego rocznika.

W całym procesie rekrutacji 2018/2019 udział wzięło 1800 uczniów. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe