Pierwszy egzamin w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej

  • 19.07.2019, 13:48 (aktualizacja 19.07.2019, 16:19)
  • Katarzyna Kurek
Pierwszy egzamin w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakładanie wkłuć, pomiar ciśnienia lub tętna, cewnikowanie.. to jedne z zadań jakie musieli wykonać studenci pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości podczas Obiektywnego Strukturyzowanego Egzaminu Klinicznego (OSCE), który odbył się 29 czerwca.

Egzamin stanowił podsumowanie całorocznych zajęć z przedmiotu "Podstawy pielęgniarstwa". Na tych zajęciach studenci uczyli się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, lecznicze i diagnostyczne. Każdy student miał do wykonania 5 zadań, a na każde z nich przeznaczone tylko 5 minut. Sale ćwiczeniowe były zaaranżowane w taki sposób, aby jak najwierniej odwzorować warunki panujące w szpitalu. 

Ocenialiśmy prawidłowość wykonania przez studenta określonych umiejętności, ocenialiśmy wiedzę jaką student powinien posiadać wykonując tą umiejętność oraz, co bardzo ważne, ocenialiśmy również kompetencje społeczne jakimi wykazywali się studenci, czyli umiejętność nawiązania przez studenta kontaktu z pacjentem, np. respektowanie praw pacjenta w zakresie spytania o wyrażenie zgody na wykonanie pewnego zadania

- mówi kierownik Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, Katarzyna Kucharska 

Do egzaminu przystąpiło 35 studentów i choć jest on przeprowadzany od kilku lat, to w tym roku po raz pierwszy w Monoprofilowym Centrum symulacji medycznej, po raz pierwszy w sali wysokiej wierności, na fantomach i symulatorach, które zachowują się jak żywy pacjent. Do tej pory egzamin ten odbywał się w mniej komfortowych i profesjonalnych warunkach. 
Po ostatnim egzaminie w semestrze studenci odpoczywają na wakacjach, ale w październiku ponownie wrócą do Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, aby dalej kształcić się w zawodzie - bardzo ważnym, ratującym życie. 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe