Jak przygotować auto na wakacyjny wyjazd?

  • 19.07.2019, 12:27
  • Bartek Gębusia
Jak przygotować auto na wakacyjny wyjazd?
loadingŁaduję odtwarzacz...
Planowanie wakacyjnego wyjazdu bywa emocjonujące. Najpopularniejszym środkiem podróży na wakacje jest samolot i własny samochód. O ile za techniczny stan samolotu odpowiedzialności nie ponosimy to już w przypadku podróży własnym samochodem musimy się do wyjazdu odpowiednio przygotować.  

Pierwszą, absolutnie kluczową kwestią, o którą musimy zadbać jeszcze przed wyjazdem, jest sprawdzenie  stanu technicznego pojazdu i zasięgnięcie opinii diagnosty.

Posiadamy urządzenia , na których możemy ten samochód sprawdzić rzeczywiście w sposób profesjonalny. W jakim stanie technicznym ten pojazd się znajduje. Ocenić jakie są usterki w tym pojeździe. 

-mówi- Piotr Książek - Z-ca Kierownika Warsztatów Samochodowych CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim

Za nim wybierzemy się na wakacje, powinniśmy skontrolować stan układu hamulcowego, stan układu  kierowniczego i zawieszenia. Te podstawowe badania  techniczne można przeprowadzić na specjalnej ścieżce diagnostycznej. Takie badanie zalecane jest szczególnie wtedy kiedy od ostatniego przeglądu technicznego minęło już kilka miesięcy. 

Diagnosta zwraca w szczególności uwagę na układ hamulcowy, układ kierowniczy, zawieszenie, amortyzatory, ustawienie świateł, a chcę nadmienić, że wszystkie te układy bardzo wpływają na bezpieczeństwo.

-mówi- Piotr Książek - Z-ca Kierownika Warsztatów Samochodowych CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przygotowując samochód do trasy pamiętajmy o uzupełnieniu płynów eksploatacyjnych. Nie wolno nam zapominać o dobrej widoczności na drodze. Sprawdźmy światła. A ponieważ pogoda bywa zmienną to warto zerknąć na stan techniczny spryskiwaczy i wycieraczek. Duża ilość kierowców, sugerując się tym, że na wakacje wyjeżdżamy w lecie nie zwraca uwagi na stan opon i ilości powierza w kołach.

Opona zimowa zachowuje się w sposób prawidłowy w warunkach gdzie te temperatury na dworze są znacznie niższe. W okresie letnim opona zimowa raz, że szybciej się zużywa, a druga sprawa to, ta opona nie spełnia swoich właściwości jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.

-tłumaczy- Piotr Książek - Z-ca Kierownika Warsztatów Samochodowych CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim

Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zwłaszcza kiedy na długo wyczekiwany, wakacyjny urlop wybieramy się całą rodzinom i szkoda każdej chwili na nieprzewidziane awarie.
 

Bartek Gębusia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe