OGIEŃ

  • 19.07.2019, 18:00
  • Klaudia Cybulska
OGIEŃ
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mira Kubasińska urodziła się 8 września 1944 roku w Bodzechowie. Była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowcu gdzie stawiała pierwsze kroki muzyczne. Razem z siostrą występowała w Zespole Pieśni i Tańca przy Zakładowym Domu Kultury Huty Ostrowiec. Podczas występów w Rzeszowie młodą wokalistkę dostrzegł Tadeusz Nalepa (przyszły mąż Miry Kubasińskiej). Razem z Tadeuszem Nalepą założyła zespół Blackout, który później został przekształcony w Breakout. Po rozwiązaniu grupy w 1982 Mira Kubasińska wycofała się z estrady.
Od 1994 roku stale współpracowała ze szczecińskim zespołem After Blues. Zmarła 25 października 2005 roku z powodu udaru mózgu.

W Ostrowcu Świętokrzyskim od 2007 roku odbywa się Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej.

Klaudia Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe