Harcerskie lato w pełni

  • 19.07.2019, 11:16 (aktualizacja 19.07.2019, 16:21)
  • Katarzyna Kurek
Harcerskie lato w pełni
loadingŁaduję odtwarzacz...
19 lipca 2019 roku 45 zuchów z ostrowieckiego Hufca ZHP wyjechały na kolonie zuchową do Dąbek.

Sezon wakacyjny w pełni, a wraz z nim sezon na obozy harcerskie i kolonie zuchowe. Na taką kolonię dziś wyjechało 45 zuchów z ostrowieckiego hufca ZHP, a za tydzień, tj. 26 lipca swoje namioty - nad morzem - będą rozbijać harcerze. 
W trakcie trwania obozów i kolonii, zuchy i harcerze pełnią służby, warty nocne, uczestniczą w próbnych ewakuacjach i alarmach.

Na obozie harcerze zapoznają się z terenem obozu, z miejscami zbiórki do ewakuacji, również przeprowadzamy alarmy próbne, po to aby w sytuacji zagrażającej jak prawidłowo i szybko zareagować. Mają na to bardzo mało czasu i powinny wtedy zabrać najpotrzebniejsze rzeczy, czyli śpiwór i latarkę

- mówi Komendant Hufca ZHP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dariusz Czupryński 

Kadra zuchowa nie tylko organizuje dzieciom ciekawe zajęcia, zuchy i harcerze zdobywają nowe umiejętności w wielu dziedzinach, np. z udzielania pierwszej pomocy. 
Obóz harcerski to nie tylko wypoczynek, ale też zwieńczenie całorocznej pracy harcerza czy zucha, choć nie ulega wątpliwości że obóz daje możliwości rozwoju osobistego i usamodzielnienia. 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe