Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Sadowie: Gmina inwestuje dla mieszkańców

  • 17.07.2019, 13:17 (aktualizacja 17.07.2019, 15:14)
  • Bartek Gębusia
Sadowie: Gmina inwestuje dla mieszkańców
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Polsce wiele dróg dojazdowych, zwłaszcza na terenach wiejskich pozostawiają wiele do życzenia. Dróg asfaltowych brakuje, a jeżeli są to ich stan techniczny jest daleki od standardów.

 W małych gminach, często brakuje środków finansowych, dlatego włodarze sięgają po wsparcie finansowe z programów rządowych.

Są to bardzo potrzebne środki, które dają mieszkańcom szansę na dojazd do domów, wiadomo, że z dróg wyjeżdżamy codziennie. Generalnie budujemy drogi na tą chwilę do posesji. 

-mówi- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

W ramach Programu Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych w Gminie Sadowie wyremontowano trzy odcinki dróg w miejscowości: Obręczna, Sadowie i Zwola. Łączna wartość tych inwestycji to blisko pół miliona złotych.Gmina Sadowie posiada dobre ziemie, które są zagospodarowane przez rolników i  wymagają dróg dojazdowych.

Tutaj zagospodarowany jest każdy metr gruntu. Są to drugie, trzecie klasy ziem. Powstają duże obszary sadownicze, gospodarcze właśnie w kontekście rozwoju i te dojazdy jak najbardziej zwiększają możliwości rolników, ułatwiają pracę. 

-informuje- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

Infrastruktura drogowa w Gminie Sadowie z roku na rok poprawia się, udało się już wyremontować około 40 kilometrów dróg dojazdowych. Władze gminy korzystają z programów rozwojowych i różnych form wsparcia finansowego w jednym celu... dla dobra mieszkańców.
 

Teraz tez się to ładnie zapowiada, jeśli te środki z Funduszu Dróg Samorządowych zostaną na tym samym poziomie zachowane i Państwo będzie nas dalej dotować to na pewno te drogi zostaną wybudowane. Myślę, że wszystkie w tej kadencji już potrzebne dla naszych mieszkańców, w każdej miejscowości.

-mówi- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

Nie tylko drogi  Wiadomo, że infrastrukturę też gminną staramy się rozbudowywać, odnawiać i sięgamy po fundusze i na projekty społeczne; po każde pieniądze jakie się pojawiają.

-dodaje- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

Jedną z największych inwestycji w gminie było wybudowanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Powstało ich ponad 430.

Rozpoczęliśmy teraz budowę kanalizacji w miejscowości Bogusławice. Ze środków unijnych wyremontowaliśmy wszystkie budynki, szkoły czyli tzw. termomodernizacja. Teraz rozpoczynamy duży projekt społeczny czyli Kluby Seniora, "mieszkania wspomagane" jak również opieka domowa osób starszych.

-informuje- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

 

Drogowe remonty trwają obecnie w Ruszkowie i w miejscowości Bukowiany. Planowany termin zakończenia prac to 30 sierpnia tego roku. 

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe