Sadowie: Gmina inwestuje dla mieszkańców

  • 17.07.2019, 13:17 (aktualizacja 17.07.2019, 15:14)
  • Bartek Gębusia
Sadowie: Gmina inwestuje dla mieszkańców
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Polsce wiele dróg dojazdowych, zwłaszcza na terenach wiejskich pozostawiają wiele do życzenia. Dróg asfaltowych brakuje, a jeżeli są to ich stan techniczny jest daleki od standardów.

 W małych gminach, często brakuje środków finansowych, dlatego włodarze sięgają po wsparcie finansowe z programów rządowych.

Są to bardzo potrzebne środki, które dają mieszkańcom szansę na dojazd do domów, wiadomo, że z dróg wyjeżdżamy codziennie. Generalnie budujemy drogi na tą chwilę do posesji. 

-mówi- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

W ramach Programu Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych w Gminie Sadowie wyremontowano trzy odcinki dróg w miejscowości: Obręczna, Sadowie i Zwola. Łączna wartość tych inwestycji to blisko pół miliona złotych.Gmina Sadowie posiada dobre ziemie, które są zagospodarowane przez rolników i  wymagają dróg dojazdowych.

Tutaj zagospodarowany jest każdy metr gruntu. Są to drugie, trzecie klasy ziem. Powstają duże obszary sadownicze, gospodarcze właśnie w kontekście rozwoju i te dojazdy jak najbardziej zwiększają możliwości rolników, ułatwiają pracę. 

-informuje- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

Infrastruktura drogowa w Gminie Sadowie z roku na rok poprawia się, udało się już wyremontować około 40 kilometrów dróg dojazdowych. Władze gminy korzystają z programów rozwojowych i różnych form wsparcia finansowego w jednym celu... dla dobra mieszkańców.
 

Teraz tez się to ładnie zapowiada, jeśli te środki z Funduszu Dróg Samorządowych zostaną na tym samym poziomie zachowane i Państwo będzie nas dalej dotować to na pewno te drogi zostaną wybudowane. Myślę, że wszystkie w tej kadencji już potrzebne dla naszych mieszkańców, w każdej miejscowości.

-mówi- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

Nie tylko drogi  Wiadomo, że infrastrukturę też gminną staramy się rozbudowywać, odnawiać i sięgamy po fundusze i na projekty społeczne; po każde pieniądze jakie się pojawiają.

-dodaje- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

Jedną z największych inwestycji w gminie było wybudowanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Powstało ich ponad 430.

Rozpoczęliśmy teraz budowę kanalizacji w miejscowości Bogusławice. Ze środków unijnych wyremontowaliśmy wszystkie budynki, szkoły czyli tzw. termomodernizacja. Teraz rozpoczynamy duży projekt społeczny czyli Kluby Seniora, "mieszkania wspomagane" jak również opieka domowa osób starszych.

-informuje- Marzena Urban-Żelazowska - Wójt Gminy Sadowie

 

Drogowe remonty trwają obecnie w Ruszkowie i w miejscowości Bukowiany. Planowany termin zakończenia prac to 30 sierpnia tego roku. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe