Podopieczni "Szansy" na Śnieżce pokazują, że chcieć to móc!

  • 17.07.2019, 12:13 (aktualizacja 18.07.2019, 16:15)
  • Katarzyna Kurek
 Rehabilitacja w górskim krajobrazie
loadingŁaduję odtwarzacz...
1 lipca 2019 roku, czternastu podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z pięcioma opiekunami wyjechało na obóz w najwyższą część Sudetów - Karkonosze.

Podopieczni razem z opiekunami na obozy wędrowne wyjeżdżają systematycznie od 6 lat, ale co roku w innym składzie i w inne miejsce. 

Zaczynaliśmy od Gór Świętokrzyskich, były też Bieszczady, Pieniny, był Beskid Śląski a w planach mamy inne partie górskie. Widzimy, że wśród podopiecznych jest coraz większe zainteresowanie taką formą rehabilitacji. 

- mówi kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu "Szansa", Robert Rogala 

Opiekunowie takie obozy organizują głównie w celu uprawiania turystyki pieszej, ale chcą też pokazać podopiecznym coś więcej. Celem Warsztatów Terapii Zajęciowej jest realizacja zadań w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności, niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia. 
 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe