Wakacje z Domem Kultury w Ćmielowie

  • 16.07.2019, 15:45 (aktualizacja 16.07.2019, 16:28)
  • Patrycja Hałajko
Wakacje z Domem Kultury w Ćmielowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejski Dom Kultury w Ćmielowie zorganizował dla dzieci zostających na wakacje w mieście wiele atrakcji i zabaw. Były warsztaty plastyczne i kulinarne, zabawy, zgadywanki i ekologiczny pokaz mody.

Podczas wakacji nikt nie może się nudzić . Jest wiele ciekawych pomysłów i miejsc na spędzanie wolnego czasu. Jest wiele miejsc na wakacyjne zajęcia. Dom kultury w Ćmielowie, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom dzieci i zorganizował w tym czasie wakacyjny tydzień z pomysłowością i kreatywnością. Zajęcia wzbudziły zainteresowanie dzieci z Ćmielowa. Były warsztaty plastyczne rozwijające zdolności manualne i warsztaty kulinarne. Pogoda i humory dopisały a dzięki temu piątkowe gry, quizy i zgadywanki odbywały się na świeżym powietrzu.

Był ekologiczny pokaz mody z tego co dzieci nazbierały, czyli patyczki, liście,kwiaty. Mieliśmy również zajęcia muzyczne. Dzieci mogły pośpiewać, potańczyć i pograć na instrumentach, które ich interesowały.

- mówi Wioletta Rogala Mazur

Radość taniec i i moc przygód a to wszystko za sprawa 4 gromady zuchów „żywiołaki ognia” które  prezentowały na scenie swoje talenty i wraz z innymi uczestniczyły w zabawach. Wszystkie atrakcje zostały zorganizowane z myślą o dzieciach tak aby mogły sprawdzić się i rozwijać w dziedzinie, która ich interesuje. Połączenie warsztatów manualnych z aktywnością ruchową sprawia,że dzieci aktywnie wypoczywają a przy okazji się uczą.

Staraliśmy się zrobić takie rzeczy, których jeszcze nie było. Zabawy które jeszcze są nie znane dla dzieci , żeby je zainteresować i przyciągnąć.

- podkreśla Rafał Chojnacki - instruktor 

Do zabawy z dziećmi, podsumowującej tydzień wakacji z Miejskim Domem Kultury w Ćmielowie włączyła się burmistrz Joanna Suska.W tym tygodniu na prośbę rodziców wakacyjny czas wolny zostanie zorganizowany dla dzieci z niepełnosprawnością. Zajęcia będą odbywać się przez miesiąc od 15.07.-12.08 w poszczególnych szkołach podstawowych, w poniedziałek i środę od godziny 10.00 do 13.00.

Półkolonie to forma dobrej zabawy a jednocześnie zapewnienie dziecku , które spędza wakacje w mieście rozrywki i opieki. Miejskie wakacje nie muszą być nudne, powinny być ciekawe i bezpieczne bo przecież i tak w wakacje czas ucieka dwa razy szybciej

Patrycja Hałajko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe