Wielki Ogień 2019: Reggaeside, Sikora, Skiba i Nocny Kochanek

  • 15.07.2019, 15:14 (aktualizacja 15.07.2019, 17:24)
  • Bartek Gębusia
Wielki Ogień 2019: Reggaeside, Sikora, Skiba i Nocny Kochanek
loadingŁaduję odtwarzacz...
Koncertową część Festiwalu Wielki Ogień rozpoczyna występ laureata poprzedniej edycji Konkursu Młodych Wykonawców.

Reggaeside to ośmioosobowa, charyzmatyczna grupa muzyków prezentująca oryginalny styl i chwytliwe melodie.

Wielki Ogień, festiwal w Ostrowcu był nie powiem takim "ogniem", takim zapalnikiem, który właśnie się podpalił i zaczęło się u nas faktycznie dziać.

-mówi-  Karol Olszewski  - Wokalista zespołu Reggaeside

Natalia Sikora wystąpiła na finał I dnia Festiwalu Wielki Ogień ze specjalnym koncertem "Tribute to Mira Kubasińska". W 2018 roku ukazał się album wokalistki o tym samym tytule.

Muzyka tych lat, w których powstały albumy, na których śpiewa Mira, energia tych lat jest mi bardzo bliska po prostu. Na niej się wychowałam i też dużo słuchałam.

-mówi- Natalia Sikora - Wokalistka 

W Ostrowcu artystka zagrała m.in. z Krzysztofem Dłutowskim i Winicjuszem Chróstem, którzy współpracowali również z Mirą Kubasińską i Tadeuszem Nalepą.

Ten pomysł Natalia miała już wiele lat temu. Nosiła się z tym zamiarem  żeby nagrać płytę. Zwróciła się do mnie właśnie i namówiłem kolegów jeszcze z Breakout - Wincjusza Chrósta i Darka Kozakiewicza i wspólnie nagraliśmy tę płytę ponad rok temu.

-wspomina- Krzysztof Dłutowski -Muzyk

Wielki Ogień 2019 w niedzielę poprowadził Krzysztof Skiba z popularnego zespołu Big Cyc. Festiwalowi towarzyszyła promocja  książki jego autorstwa "Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza"  Po emocjach związanych z ogłoszeniem wyników Konkursu Młodych Wykonawców na scenie ze swoim show wystąpił zespół Nocny Kochanek.

XIII Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej za nami ale żar już się tli na XIV edycję.


 

Bartek Gębusia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe