Niezwykła wystawa o Kubasińskiej

  • 12.07.2019, 21:56
  • Klaudia Cybulska
Niezwykła wystawa o Kubasińskiej
I Festiwal „Wielki Ogień” odbył się 13 lat temu. Od zawsze przyciągał do Ostrowca Świętokrzyskiego miłośników muzyki i fanów Miry Kubasinskiej.

Przy okazji 13. edycji Festiwalu "Wielki Ogień" im. Miry Kubasińskiej w Parku Miejskim podziwiać można wystawę poświęconą patronce festiwalu. 
Zdjęcie pochodzą z prywatnych archiwów Piotra Nalepy, Romana Kubasińskiego, Krzysztofa Błażewicza i Grzegorza Gołębiowskiego, a wystawę przygotowała Galeria Fotografii MCK.


Mira Kubasińska urodziła się 8 września 1944 roku w Bodzechowie. Była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowcu gdzie stawiała pierwsze kroki muzyczne. Razem z siostrą występowała w Zespole Pieśni i Tańca przy Zakładowym Domu Kultury Huty Ostrowiec. Podczas występów w Rzeszowie młodą wokalistkę dostrzegł Tadeusz Nalepa (przyszły mąż Miry Kubasińskiej). Razem z Tadeuszem Nalepą założyła zespół Blackout, który później został przekształcony w Breakout. Po rozwiązaniu grupy w 1982 Mira Kubasińska wycofała się z estrady.
Od 1994 roku stale współpracowała ze szczecińskim zespołem After Blues. Zmarła 25 października 2005 roku z powodu udaru mózgu. Od 2007 roku jest patronką festiwalu "Wielki Ogień".

Klaudia Cybulska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe