Wojtek Moskwa - "Sansara Nepal"

  • 12.07.2019, 14:00
  • Patrycja Hałajko
Wojtek Moskwa - "Sansara Nepal"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W czwartek 11 lipca w Galerii Fotografii w Ostrowcu odbyła się wystawa Wojtka Moskwy pt. "Sansara Nepal".


Wojtek Moskwa
– artysta fotograf, ur. 1976 w Ełku, mieszka w Warszawie. W 2001 ukończył Politechnikę Gdańską na wydziale Zarządzania i Ekonomii. Po dwóch latach porzucił pracę w zawodzie na rzecz fotografii. Przemierzył tysiące kilometrów, wyposażony w średnioformatowy analogowy aparat Hasselblad i na czarno-białych negatywach uwiecznił rezultat swojej wyprawy.

Fotografuje od wielu lat, od piętnastego roku życia. Zaczynałem w czasach analogowej fotografii takiej którą wykonuje się na negatywach czyli kliszach i kontynuuję to cały czas. 

- mówił Wojtek MoskwaMotywem przewodnim twórczości Wojtka jest Sansara - nieustanny cykl narodzin i śmierci. W 2012 roku po wyprawie do Nepalu zaczął zgłębiać zjawisko kremacji obecne w obu największych religiach tamtego regionu w buddyzmie i hinduizmie. Tam znalazł sedno swoich wędrówek, które miały odzwierciedlenie w czarno białej fotografii.

Jak pokazuje wernisaż Wojtka Moskwy fotografia to nie tylko zdjęcia. Autor chciał jak najbardziej przybliżyć i pokazać emocje, uwiecznić wspomnienia. Do każdej ze swoich prac dołączył osobiste opisy. Zawarł w nich historie towarzyszące podczas każdego z ujęć. Prace wzbudziły ogromne zainteresowanie są przykładem klasycznej wartości czarno- białych zdjęć. Są przemyślane świetnie skomponowane i stanowią zwartą całość.

Prace Wojtka pokazują, że atrakcyjny Nepal widziany na tysiącach kolorowych turystycznych widokówkach, na jego fotografiach nabiera szczególnego znaczenia, bowiem zawiera w sobie elementy niedopowiedziane i tajemnicze. Warto przy takiej fotografii zadumać się nad siłą fotograficznego zapisu wykonanego z pasją i zaangażowaniem autora.

 

Patrycja Hałajko

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe