Nowoczesna "14". Trwają prace remontowe

  • 11.07.2019, 15:11
  • Bartek Gębusia
Nowoczesna "14"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim istnieje prawie 30 lat. Teraz przechodzi gruntowny remont, a wszystko w celu podniesienia standardów i umożliwienia innowacyjnego, bezpiecznego nauczania.  


Remont infrastruktury sportowej przeprowadzony był w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w ubiegłym roku, dziś "14" ma nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe, które spełnia wszystkie wymagane normy. W te wakacje kontynuowane są prace modernizacyjne, a patrząc na wnętrze obiektu remont prowadzony jest na dużą skalę.


W nowym roku szkolnym na uczniów "14" czekać będą również nowoczesne łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych, to ważne, ponieważ w placówce funkcjonują klasy z oddziałami integracyjnymi. Tak szeroki zakres prowadzonych prac remontowych w "14" możliwy jest dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu "Nowoczesna szkoła - modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją infrastruktury sportowej". Wartość prac remontowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 to 2,7 mln złotych. Połowę tej kwoty pokryją środki zewnętrzne. Nowoczesna szkoła otworzy swoje drzwi już 2 września dla około 770 uczniów, wykonawca remontu musi się spieszyć i musi dotrzymać terminu zakończenia prac, który zaplanowano 30 sierpnia.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (6)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 12.07.2019, 16:09
Łazienki są tragiczne w większości ostrowieckich szkół.

Pozostałe