Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Ostrowiec: Rowerowe patrole policji wyjechały na ulice

  • 11.07.2019, 14:33
  • Bartek Gębusia
Ostrowiec: Rowerowe patrole policji wyjechały na ulice
Na teren miasta wyruszył policyjny patrol rowerowy. Policjanci na rowerach pojawiają się w parkach, na uliczkach osiedlowych czyli tam, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem. Taki sposób pełnienia służby sprawdzi się w wielu sytuacjach, szczególnie teraz w okresie letnim.

Policjanci nie tylko będą podejmowali interwencje wobec sprawców przestępstw i wykroczeń, lecz również będą mogli nieść szybką pomoc mieszkańcom. Policjanci nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym i rozszerzają formy realizowanych zadań.W wielu miejscach na terenie całego kraju można spotkać policyjne patrole rowerowe.

Dzisiaj służbę w takiej formie rozpoczęli również funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Cztery specjalnie oznakowane jednoślady trekkingowe zostały zakupione ze środków współfinansowanych przez Starostwo Ostrowieckie. Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwoli na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Policjantów na rowerach spotkać będzie  można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc w parkach, na skwerach, akwenach wodnych czy też na leśnych ścieżkach. Funkcjonariusze na rowerach kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszej miejscowości.

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe