Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Matura 2019: Podsumowanie

  • 10.07.2019, 15:38
  • Bartek Gębusia
Matura 2019: Podsumowanie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zdawalność w liceach prowadzonych przez powiat wyniosła 95 procent, a w technikach 80 procent. Ogólnie daje to prawie 90 procentową zdawalność, czyli o kilka punktów lepiej niż średnia w kraju i województwie.  Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, do egzaminów w powiecie ostrowieckim przystąpiło 770 osób.

Ogólnopolski Strajk Nauczycieli, w kwietniu 2019 to był burzliwym okres nie tylko dla pedagogów.  Dla maturzystów  był to dodatkowy stres przed najważniejszym w życiu  egzaminem. Było dużo nerwów, znaków zapytania i emocji ale ostatecznie w województwie świętokrzyskim powiat ostrowiecki zajął II miejsce pod względem zdawalności matur. Liderem wśród szkół średnich prowadzonych przez powiat ostrowiecki zostało Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima W "Chreptusie" maturę zdawało 130 osób, tylko dwie będą ją poprawiać. W Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Władysława Broniewskiego, na 116 zdających zdało 112 osób. Trzecią placówką pod względem zdawalności jest LO nr I im. Stanisława Staszica, gdzie na 108 zdających, maturę zdało 101 osób. Zdecydowanym liderem w powiecie ostrowieckim okazało się Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego.  Wśród techników z terenu powiatu ostrowieckiego z maturami najlepiej poradzili sobie uczniowie Zespołu Szkół nr 3, popularnego "THM-u". Maturę w województwie świętokrzyskim zdało 79,9 procent uczniów. Spośród absolwentów liceów zdało 88,3 procent, a w technikach tylko 65,7 procent.

 

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe