"To było najtrudniejsze 400 metrów w moim życiu"

  • 11.07.2019, 15:07 (aktualizacja 11.07.2019, 16:39)
  • Katarzyna Kurek
"To było najtrudniejsze 400 metrów w moim życiu"
loadingŁaduję odtwarzacz...
Remigiusz "Szczepan" Woźniak na co dzień pracuje z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" w Ostrowcu Świętokrzyskim. 29 czerwca 2019 roku, w stolicy Tatr, na Wielkiej Krokwi jako jeden z 800 uczestników, pokonał 400 najtrudniejszych metrów w swoim życiu.

Red Bull 400, to bieg na skocznię narciarską. Rozpoczyna się u jej podnóża, a kończy na szczycie. 400-metrowy sprint pod górę to wyzwanie dla najtwardszych biegaczy. Ani chwili wytchnienia, a z każdą chwilą robi się coraz bardziej stromo i choć długość trasy odpowiada jednemu okrążeniu stadionowej bieżni, ukończenie tego biegu to wyzwanie. 
Remigiusz Woźniak, znany wszystkim jako Szczepan w takim biegu wziął udział po raz drugi i jako jedyny mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego wystartował w Zakopanem. 

Tam startują olimpijczycy, kombinatorzy norwescy, byli ludzie, którzy zajmują czołowe miejsca na świecie w wyścigach na wieżowce strażaków, także konkurencja jest duża. 

- mówi Remigiusz Woźniak


Ponad 800 osób, 29 czerwca pokonało - być może czterysta najtrudniejszych metrów w życiu,  Na Wielkiej Krokwi, gdzie przewyższenie wynosiło ponad 130 metrów a nachylenie trasy w najbardziej stromym miejscu sięgało ponad 37 stopni. Limit czasu na ukończenie biegu to 15 minut. 
Podczas gdy "Szczepan" przekraczał granice swojej wytrzymałości, na dole kibicowali mu zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych z Kujawsko-Pomorskiego, którzy dobrze go znają i nie mogli przejść obojętnie obok skoczni narciarskiej. 
Biegowa rywalizacja na skoczni narciarskiej to wymagające przekroczenia własnych granic wyzwanie i jedyny taki test wytrzymałości i siły, ale o tym ile daje satysfakcji dotarcie na metę wiedzą tylko ci, którzy wzięli udział - a jednym z nich jest Remigiusz "Szczepan" Woźniak. 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe