"To było najtrudniejsze 400 metrów w moim życiu"

  • 11.07.2019, 15:07 (aktualizacja 11.07.2019, 16:39)
  • Katarzyna Kurek
"To było najtrudniejsze 400 metrów w moim życiu"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Remigiusz "Szczepan" Woźniak na co dzień pracuje z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" w Ostrowcu Świętokrzyskim. 29 czerwca 2019 roku, w stolicy Tatr, na Wielkiej Krokwi jako jeden z 800 uczestników, pokonał 400 najtrudniejszych metrów w swoim życiu.

Red Bull 400, to bieg na skocznię narciarską. Rozpoczyna się u jej podnóża, a kończy na szczycie. 400-metrowy sprint pod górę to wyzwanie dla najtwardszych biegaczy. Ani chwili wytchnienia, a z każdą chwilą robi się coraz bardziej stromo i choć długość trasy odpowiada jednemu okrążeniu stadionowej bieżni, ukończenie tego biegu to wyzwanie. 
Remigiusz Woźniak, znany wszystkim jako Szczepan w takim biegu wziął udział po raz drugi i jako jedyny mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego wystartował w Zakopanem. 

Tam startują olimpijczycy, kombinatorzy norwescy, byli ludzie, którzy zajmują czołowe miejsca na świecie w wyścigach na wieżowce strażaków, także konkurencja jest duża. 

- mówi Remigiusz Woźniak


Ponad 800 osób, 29 czerwca pokonało - być może czterysta najtrudniejszych metrów w życiu,  Na Wielkiej Krokwi, gdzie przewyższenie wynosiło ponad 130 metrów a nachylenie trasy w najbardziej stromym miejscu sięgało ponad 37 stopni. Limit czasu na ukończenie biegu to 15 minut. 
Podczas gdy "Szczepan" przekraczał granice swojej wytrzymałości, na dole kibicowali mu zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych z Kujawsko-Pomorskiego, którzy dobrze go znają i nie mogli przejść obojętnie obok skoczni narciarskiej. 
Biegowa rywalizacja na skoczni narciarskiej to wymagające przekroczenia własnych granic wyzwanie i jedyny taki test wytrzymałości i siły, ale o tym ile daje satysfakcji dotarcie na metę wiedzą tylko ci, którzy wzięli udział - a jednym z nich jest Remigiusz "Szczepan" Woźniak. 

Katarzyna Kurek

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe