Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Ponad 2 km nowych dróg w gminie Bałtów

  • 10.07.2019, 12:10
  • Katarzyna Kurek
Ponad 2 km nowych dróg w gminie Bałtów
loadingŁaduję odtwarzacz...
8 lipca 2019 r. w obecności wicewojewody świętokrzyskiego, parlamentarzystów i sołtysów dwóch wsi gminy Bałtów odebrano dwa, świeżo wyremontowane odcinki drogi w miejscowości Wólka Bałtowska oraz Wólka Bałtowska - Folwark.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Drogi zostały wyremontowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W ramach tych funduszy gmina Bałtów otrzymała 1 mln 916 tys. zł na remont i przebudowę siedmiu odcinków dróg. 

W poniedziałek, 8 lipca odebrano dwie drogi. 

W miejscowości Wólka Bałtowska udało się wyremontować drogę o długości 1229 m. Wartość kosztorysowa tej inwestycji to 520 tys. zł. Po przetargu udało nam się uzyskać oszczędność na kwotę 402 tys. zł. Drogi w obu miejscowościach historycznie były budowane w 1995 r. W miejscowości Wólka Bałtowska - Folwark wykonaliśmy ponad 900 m. nakładki asfaltowej wraz z podbudową. Wartość kosztorysowa tego zadania opiewała na kwotę 302 tys. zł, ale po przetargach udało się ją wykonać za 277 tys. zł. 

- mówi wójt gminy Bałtów, Hubert Żądło

Wójt informuje również, że będzie starał się pozyskiwać kolejne środki finansowe na remont i przebudowę dróg w związku z ostatnimi ulewami, które wyrządziły duże szkody. Zgłoszonych zostało już 16 dróg. 

Na początku 2019 r. gmina Bałtów otrzymała promesy na 7 dróg gminnych, tj.:

-Przebudowa drogi gminnej Okół - Ignacówka-Zapusta o długości 1170 m

-Przebudowa drogi gminnej Kolonia Wólka Bałtowska - Folwark o długości 1350 m

-Remont drogi gminnej Okół, Lipska o długości 288 m

-Przebudowa drogi gminnej Okół - Ignacówka-Zapusta o długości 700 m

- Przebudowa drogi gminnej Bałtów Górki - Borcuchy o długości 1078 m

- Remont drogi wewnętrznej Bałtów Gorzelnia o długości 826 m

Katarzyna Kurek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe