ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Ostrowiec: Remonty szkół pełną parą

  • 09.07.2019, 11:40
  • Bartek Gębusia
Remonty szkół pełną parą
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej będzie miała nowe, wielofunkcyjne boisko.

Boisko będzie przystosowane do gry  w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenis ziemny. Infrastruktura sportowa
i profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne przekładają się na poziom kształcenia uczniów. 

Marzenia się spełniają. Bardzo brakowało tego boiska. Brakowało uczniom w szczególności, ale także nauczycielom wychowania fizycznego, ponieważ to, które było do tej pory nie spełniało wymogów, a także po prostu nie za bardzo było można na nim ćwiczyć.

- mówi Agnieszka Batóg, Dyrektor PSP nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej

 

 

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski sięgnęła po wsparcie finansowe z środków Unii Europejskiej. Wartość tej inwestycji to ponad milion złotych. Planowany termin zakończenia prac to pierwsza połowa września tego roku.

Aplikujemy do różnych instytucji. Chcemy korzystać z różnych źródeł współfinansowania. Tu mówimy o współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Dobry projekt. To jest nie tylko ten projekt bo są jeszcze projekty wewnątrz szkół. Projekty z wyposażeniem sal dydaktycznych.

- mówi Jarosław Górczyński, Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego


Boisko wielofunkcyjne przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 będzie cieszyć uczniów i młodzież, da im możliwość aktywnego spędzania czasu, a nauczycielom ciekawych, efektywnych, a przede wszystkim bezpiecznych lekcji wychowania fizycznego. Prace remontowe i budowlane trwają również w innych placówkach oświatowych na terenie miasta. Projekt "Nowoczesna Szkoła", który miasto realizuje od zeszłego roku, to łącznie 7 milionów złotych, na oświatowe inwestycje. Dotychczas z projektu remontowane były również szatnie, zakupione zostało 500 laptopów, tablice multimedialne, teleskopy, mikroskopy, aparaty fotograficzne, wykonany został również szereg remontów wielu pracowni dydaktycznych.
 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe