Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Ostrowiec: Remonty szkół pełną parą

  • 09.07.2019, 11:40
  • Bartek Gębusia
Remonty szkół pełną parą
loadingŁaduję odtwarzacz...
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej będzie miała nowe, wielofunkcyjne boisko.

Boisko będzie przystosowane do gry  w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenis ziemny. Infrastruktura sportowa
i profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne przekładają się na poziom kształcenia uczniów. 

Marzenia się spełniają. Bardzo brakowało tego boiska. Brakowało uczniom w szczególności, ale także nauczycielom wychowania fizycznego, ponieważ to, które było do tej pory nie spełniało wymogów, a także po prostu nie za bardzo było można na nim ćwiczyć.

- mówi Agnieszka Batóg, Dyrektor PSP nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej

 

 

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski sięgnęła po wsparcie finansowe z środków Unii Europejskiej. Wartość tej inwestycji to ponad milion złotych. Planowany termin zakończenia prac to pierwsza połowa września tego roku.

Aplikujemy do różnych instytucji. Chcemy korzystać z różnych źródeł współfinansowania. Tu mówimy o współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Dobry projekt. To jest nie tylko ten projekt bo są jeszcze projekty wewnątrz szkół. Projekty z wyposażeniem sal dydaktycznych.

- mówi Jarosław Górczyński, Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego


Boisko wielofunkcyjne przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 będzie cieszyć uczniów i młodzież, da im możliwość aktywnego spędzania czasu, a nauczycielom ciekawych, efektywnych, a przede wszystkim bezpiecznych lekcji wychowania fizycznego. Prace remontowe i budowlane trwają również w innych placówkach oświatowych na terenie miasta. Projekt "Nowoczesna Szkoła", który miasto realizuje od zeszłego roku, to łącznie 7 milionów złotych, na oświatowe inwestycje. Dotychczas z projektu remontowane były również szatnie, zakupione zostało 500 laptopów, tablice multimedialne, teleskopy, mikroskopy, aparaty fotograficzne, wykonany został również szereg remontów wielu pracowni dydaktycznych.
 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe