Trzecia runda VII MosirGutwinRun za nami

  • 08.07.2019, 09:54
  • Źródło: MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski
Trzecia runda VII MosirGutwinRun za nami

Podziel się:

Oceń:

Ponad trzystu biegaczy, od przedszkolaków po seniorów, stawiło się 7 lipca na starcie 3. rundy VII już MosirGutwinRun "półmaraton i maraton na raty”. W obu biegach głównych – na dystansach 10 i 5km – zwyciężył Wojciech Jarosz, reprezentujący Juventę Kobex Starachowice. Wśród kobiet triumfowały ostrowczanki – Renata Parszowska (10km) i Kinga Myśliwska (5km).

 

Pogoda w niedzielne przedpołudnie wyraźnie sprzyjała biegaczom. Niska, jak na tę porę roku, temperatura oraz delikatny wiaterek, sprzyjały szybkiemu bieganiu. Na Gutwinie stawiła się zatem rekordowa liczba uczestników. W sumie odnotowano 342 osobo-starty. Rywalizację na 10km ukończyło 106 osób, linię mety w biegu na dystansie 5km minęło 142 osoby, a w marszu nordic walking (5 km) – 55 osób. W rywalizacji dzieciaków (od 100 do 1000 metrów) wzięło natomiast udział 39 młodych adeptów biegania.

 

Barierę 40 minut w biegu zaliczanym do maratonu na raty (nieco ponad 10 km) udało się złamać tylko Wojciechowi Jaroszowi ze Starachowic, który na mecie zameldował się jako pierwszy. Niewiele do powtórzenia tego wyczynu zabrakło drugiemu na mecie Przemysławowi Pronobis z Ostrowca Św. (40 minut i 14 sekund). Trzeci Łukasz Rogoziński (Ostrowiec Św.) stracił już do zwycięzcy niemal 2 minuty (41.25). Kobiety tym razem nie narzuciły zbyt dużego tempa. Pierwsza na mecie Renata Parszowska (Ostrowiec Św.) minęła metę po 54 minutach i 33 sekundach, a kolejne miejsca na podium zajęły Katarzyna Mościcka (Warszawa, 55.32) i Marta Gołębiowska (Ostrowiec Św., 55.49). 

 

 

Warunkiem koniecznym do załapania się na podium wśród mężczyzn w biegu zaliczanym do półmaratonu na raty (nieco ponad 5 km) było 7 lipca złamanie bariery 20 minut. Sztuka ta udała się Wojciechowi Jaroszowi (Starachowice, 19.20), Norbertowi Łojek (Ostrowiec Św., 19.29) i Patrykowi Chablaszek (Sudół, 19.55). Najszybsze kobiety zameldowały się na mecie ponad 5 minut później. Zwyciężyła Kinga Myśliwska (Ostrowiec Św., 25.39), przed Sylwią Hamerą (Ostrowiec Św., 26.50) i Eweliną Konieczną (Szydłowiec, 27.13).

Tegoroczna edycja cyklu osiągnęła już półmetek. Po kolejnej rundzie (25 sierpnia) poznamy zatem pierwsze zestawienia klasyfikacji generalnej w półmaratonie i maratonie na raty, w których ujęte zostaną osoby, które zaliczą cztery starty na jednym z dystansów – 5 lub 10 km. 

 

 

Źródło: MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe