Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Podpisano umowę na modernizację Krzemionek i remont Pałacu Wielopolskich

  • 08.07.2019, 15:54
  • Lokalna.TV Ostrowiec - źródło dobrych informacji
Podpisano umowę na modernizację Krzemionek i remont Pałacu Wielopolskich
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Muzeum Historyczno-Archeologicznym w poniedziałek 8 lipca podpisywana została umowa z wykonawcą na realizację projektu „Zwiększenie dostępności do Muzeum Historyczno -Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzez poprawę infrastruktury Muzeum Historyczno-Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki oraz Pałacu Wielopolskich”.

Zakres przedsięwzięcia obejmie wykonanie robót budowlanych, elektrycznych oraz wykonanie wystaw. Roboty budowlane obejmą między innymi:

w Pałacu Wielopolskich: – remont dachu i schodów przy wejściach do budynku, prace renowacyjne ścian zewnętrznych i wewnętrzne, prace instalacyjno-montażowe instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej, instalacji elektrycznych i alarmowej, montaż nowych elementów świetlnych, alarmowych i osprzętu – roboty budowlane przy fundamentach (osuszanie fundamentów i murów, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, ocieplenie fundamentów). – remont z uzupełnieniem części podłóg drewnianych. – wykonanie wentylacji mechanicznej. W Parku przy Pałacu Wielopolskich: – zagospodarowanie parku (mała architektura), konserwacja istniejącego drzewostanu, usunięcie nasadzonych drzew niewpisujących się w styl charakterystyczny dla parku wraz z nasadzeniem nowych drzew, wykonanie placu przed tarasem muzeum. – wykonanie ekspozycji ‚in situ’ dymarek odkrytych w parku pałacowym. Szacowana wartość robót związanych z Pałacem Wielkopolskich i parkiem przy Pałacu wynosi 2 973 808,34 zł netto.

w Rezerwacie Krzemionki: – roboty budowlane i budowlano-montażowe (Przebudowa ‚Domku Archeologa’, Rozbiórka budynków: administracyjnego, magazynu zbiorów, magazynowego, domku campingowego, digitalizacja podziemnej trasy turystycznej metodą skaningu, z możliwością jej wykorzystania podczas przygotowań do prac zabezpieczających, konserwacyjnych, sporządzania dokumentacji konserwatorskiej i górniczej, – roboty w zakresie poprawy bezpieczeństwa obiektów poprzez wykonanie zabezpieczeń alarmów, monitoringu, światłowodu i klimatyzacji w obiektach Muzeum i Rezerwatu, – przebudowa dwóch budynków nad szybami kopalnianymi (Zenon, Stefan) – wymiana konstrukcji, pokrycia dachowego, malowanie, izolacja przeciwwilgociowa, Przebudowa klatki schodowej wraz ze śluzą w szybie Zenon oraz śluzy i pokrywy klatki schodowej w szybie Stefan, inne zadania.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach dofinansowania udzielonego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 działanie: 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury dziedzina: kultura i sztuka.

Wartość projektu: 11 078 079.29
dofinansowanie z Unii Europejskiej: 7 654 733.25 zł

Projekt „Zwiększenie dostępności do Muzeum Historyczno -Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzez poprawę infrastruktury Muzeum Historyczno -Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki oraz Pałacu Wielopolskich” dofinansowanie z puli środków unijnych w wysokości 7,6 mln zł uzyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku. Wówczas wkład własny powiatu w realizację projektu wynosił 3,4 mln zł.
Przetarg ogłoszony w 2019 roku wyłonił wykonawcę, ale wartość prac wzrosła o około 3 mln zł. Zgodnie z podpisaną w 2017 r. umową wszystkie koszty powyżej tych planowanych ponosi Powiat Ostrowiecki, jako beneficjent projektu. W czerwcu Rada Powiatu Ostrowieckiego zdecydowała o wyasygnowaniu dodatkowych 3 mln zł na realizację projektu. Zwrócono się również do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wydłużenie terminu realizacji projektu (planowany termin zakończenia realizacji projektu zakładał wykonanie zadania do  czerwca 2019 roku) i podniesienie wartości dofinansowania o 3 mln zł. 

Wykonawcą zadania, zarówno dotyczącego poprawy infrastruktury muzeum na Krzemionkach, jaki i remontu Pałacu Wielopolskich  będzie Korporacja Budowlana DARCO z Radomia.

 

 

Lokalna.TV Ostrowiec - źródło dobrych informacji
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (9)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KK#KK
KK#KK 09.07.2019, 18:31
A pan dyrektor Włodzimierz Szczałuba gdzie? Przecież to on powinien to wszystko teraz dokończyć.

Pozostałe