Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Ostrowiec: "Artyście" grozi 5 lat więzienia

  • 08.07.2019, 12:48
  • Bartek Gębusia
Ostrowiec: "Artyście" grozi 5 lat więzienia ŚWIĘTOKRZYSKA POLICJA
Zarzut uszkodzenia mienia o łącznej wartości blisko 18 000 złotych usłyszał graficiarz, który jakiś czas temu uszkodził elewację blisko 15 budynków na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

W nocy z 29 na 30 czerwca nieznany sprawca zostawił ślad swojej twórczości „artystycznej” malując napisy w postaci graffiti na elewacjach różnych budynków znajdujących się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, tej nocy wandal uszkodził elewację na 13 blokach mieszkalnych usytuowanych w rożnych zakątkach miasta. Uszkodził też elewację dwóch innych obiektów należących do prywatnych przedsiębiorców. Graficiarzem okazał się  30-letni mieszkaniec Ostrowca, którego funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich z ostrowieckiej jednostki policji namierzyli i zatrzymali.  W miniony piątek "artysta" usłyszał zarzuty. Przyznał się, do popełnienia czynów o jakie jest podejrzany i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył nadmiarem wypitego alkoholu.  Oprócz obowiązku naprawienia szkody grozi mu grzywna i 5 lat więzienia.

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bez złośliwości
bez złośliwości 09.07.2019, 08:07
w tym przypadku kara więzienia za ten czyn jest absurdem - tylko i wyłącznie zasądzenie pokrycia kosztów naprawy + dotkliwa kara pieniężna będzie skuteczna i pouczająca dla innych
jeśli sprawca nie będzie w stanie spłacić w/w pieniędzy to wtedy komornik czy odsiadka z przymusową pracą aż spłaci wszystko

Pozostałe