"Wielki ogień" znów zapłonie

  • 12.07.2019, 13:03 (aktualizacja 12.07.2019, 15:24)
  • Patrycja Hałajko
"Wielki ogień" znów zapłonie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W dniach 13- 14 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się 13 edycja festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej.

Wielki ogień ponownie zapłonie w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Jak co roku początek lipca w Ostrowcu należy do miłośników muzyki rockowej i blusa. Dwudniowa impreza rozpocznie się już w sobotę 13 lipca i potrwa do niedzieli.

Przesłuchania konkursowe będą trwać dwa dni i będą oceniane przez jury. W sobotę rozpoczną się o godzinie 15.00 a w niedzielę o 13.00 

Skład jury to Paulina Lenda - Kozub, będąca laureatka wielu nagród m.in. na naszym festiwalu, Marcin Bracichowicz - polski muzyk i pan Krzysztof Dłutowski - założyciel składu "BREAKOUT".

- mówi Agnieszka Niedbała z MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ale festiwal Wielki Ogień to nie tylko muzyka. W tym roku w drugi dzień festiwalu, po drugim dniu przesłuchań, coś dla siebie znajdą miłośnicy książek

Po przesłuchaniach chwila odpoczynku od muzyki i spotkanie autorskie. Promocja książki Krzysztofa Skiby "Skiba ciągle na wolności, autobiografia łobuza", po której poznamy wyniki i zapoznamy się z laureatami tegorocznej edycji festiwalu.

Podczas XIII edycji WIELKIEGO OGNIA na ostrowieckiej scenie nie zabraknie gwiazd.  Sobotni wieczór wypełni koncert Natalii Sikory, zwyciężczyni programu „The Voice of Poland”, która w 2018 roku wydała płytę „Tribute to Mira Kubasińska. "Nocny Kochanek" zagości na scenie amfiteatru w niedzielę, 14 lipca o godzinie 20.30.

Przez cały czas trwania wydarzenia nie zabraknie lokalnych akcentów i atrakcji dla najmłodszych. Zarówno w sobotę jak i w niedziele w Amfiteatrze w Parku Miejskim będzie można oglądać fotografie Miry Kubasińskiej z różnych etapów życia artystki. Pojawi się cykl zabaw dla najmłodszych "Mały Rozrabiaka". Po przesłuchaniach konkursowych w niedzielę po raz pierwszy na dużej scenie wystąpi "THE HOODS"- lokalny zespół familijny, który powstał z pasji do muzyki.

Celem Festiwalu Wielki Ogień jest popularyzacja muzyki, wspieranie i promocja zespołów muzycznych, tworzenie warunków do wymiany doświadczeń artystycznych pomiędzy debiutantami a uznanymi zespołami i przede wszystkim upowszechnianie dorobku artystycznego pochodzące z Ostrowca Miry Kubasińskiej.

Patronka festiwalu, Mira Kubasińska, urodziła się w pobliskim Bodzechowie, ale w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszkała, chodziła do szkoły, a przede wszystkim doskonaliła swój talent wokalny w Zespole Pieśni i Tańca w Zakładowym Domu Kultury (dziś uliczka, którą biegała na próby nosi jej imię). Z tym zespołem właśnie koncertowała w Rzeszowie i tam usłyszał ją Tadeusz Nalepa i zaprosił do zespołu "Breakout". Tak rozpoczęła się wielka kariera piosenkarska Miry Kubasińskiej, której od pięciu lat nie ma już wśród nas.

Ale pozostały jej nagrania, płyty i niezapomniane przeboje. Niezapomniane również dzięki ostrowieckiemu festiwalowi, bowiem jednym z warunków uczestnictwa w nim jest przedstawienie przez uczestników interpretacji wybranej piosenki z repertuaru Miry.

 


 

 

 

 

Patrycja Hałajko

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe