Ciężka noc służb ratowniczych

  • 02.07.2019, 07:00
  • Bartek Gębusia
Ciężka noc służb ratowniczych KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podziel się:

Oceń:

Nawałnice wyrządziły wiele szkód na terenie miasta i powiatu ostrowieckiego. Strażacy wezwani byli do ponad 45 zdarzeń.

Powalone drzewa, zniszczone samochody, uszkodzone elewacje domów, zerwane dachy, pożar jednego z budynków gospodarczych - tak wyglądała noc strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim i wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Wsparcia strażakom udzielały również jednostki ze Starachowic. 

W wyniku silnych wiatrów i ulewnych deszczy mieliśmy aż 46 zdarzeń. 41 zdarzeń i 5 dziś z rana. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tych zdarzeniach. 19 z tych zdarzeń, to zdarzenia, w których uszkodzone były budynki w tym 17 mieszkalnych. Jedno takie duże było zdarzenie w Bodzechowie, gdzie musieliśmy ewakuować 17 mieszkańców z budynku wielorodzinnego, ponieważ zerwany został cały dach. Reszta zdarzeń to były powalone drzewa, głównie Ostrowiec Świętokrzyski, miejscowości Bodzechów, Jędrzejów oraz Goździelin. 

-informuje- kpt. Sebastian Klaus- KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o niesprzyjających warunkach pogodowych.

Trzeba czytać co jest w tych alertach napisane, żeby najlepiej zostać w mieszkaniu, zamknąć się, nie wychodzić. Pozamykać balkony i żeby przedmioty, które są na balkonie , które nie są zabezpieczone, żeby je po prostu usunąć. 

-radzi- kpt. Sebastian Klaus- KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Więcej o szczegółach i o tym jak bezpiecznie zachowywać się podczas burzy już niebawem na naszym portalu.

Bartek Gębusia

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe