"Terytorialsi" rosną w siłę

  • 28.06.2019, 11:28
  • Bartek Gębusia
"Terytorialsi" rosną w siłę
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojska Obrony Terytorialnej w województwie świętokrzyskim formują się. Cały czas trwa rekrutacja i szkolenie przyszłych "Terytorialsów". Obecnie 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt” w swoich szeregach ma blisko 800 żołnierzy.

Na ten moment skompletowany został 101 batalion piechoty lekkiej w Kielcach. W perspektywie kilku lat mają zostać uformowane kolejne 3 bataliony w: Sandomierzu, Czyżowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. O lokalizacji WOT w Ostrowcu mówi się od kilkunastu miesięcy. Na potrzeby wojska powiat przekazał już nieruchomość na ulicy Hedy "Szarego." "Terytorialsi"  starają się podkreślać swoją obecność, zaangażowanie i działania na rzecz mieszkańców województwa świętokrzyskiego. To oni ruszyli na pomoc, kiedy niespełna miesiąc temu ulewne deszcze, podniosły poziom rzek i doszło do podtopień. W czwartek, 27 czerwca Senacka Komisja Obrony Narodowej na swoim wyjazdowym posiedzeniu wizytowała 10. brygadę sprawdzała m.in. na jakim etapie jest formowanie jednostek i jak funkcjonuje świętokrzyski  WOT.  Pracę 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialne im.  mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt” doceniło również dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej już od 5 lipca rozpoczyna szkolenie kolejnych "Terytorialsów". Uroczysta przysięga zaplanowana jest  już na 20 lipca w Sandomierzu. Będzie to 102 batalion.

Bartek Gębusia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
OLa
OLa 17.07.2019, 19:33
Jadę w tym roku na Rosyjski Krym :) Zapraszam wszystkim

Pozostałe