Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Brazylijski Donald Trump

  • 26.06.2019, 14:22
  • Bartek Gębusia
Brazylijski Donald Trump
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dr Isabela de Andrade Gama z Brazylii 22 czerwca poprowadziła wykład otwarty w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości pt.: „Jair Bolsonaro - brazylijski Donald Trump", poświęcony kontrowersyjnemu prezydentowi Brazylii.

Dr Isabela de Andrade Gama jest rodowitą Brazylijką, na co dzień wykłada w Katolickim Uniwersytecie w Rio de Janeiro. W sobotę 22 czerwca prelegentka opowiadała o tym jak żyje się w Brazylii za rządów obecnego prezydenta - Jaira Bolsonaro. 

Gdy ludzie mówią, nazywają go brazylijskim Donaldem Trumpem, myślę, że to jest nawet gorzej niż Donald Trump. rzeczywiście ma niesamowicie rasistowskie poglądy, również bardzo homofobiczne i wyraża je publicznie. 

-mówi - dr Isabela de Andrade Gama - Katolicki Uniwersytet w Rio de Janeiro 


Dużym problemem w Brazylii jest przemoc. Jair Bolsonaro w swojej kampanii wyborczej zapewniał Brazylijczyków, że rozwiąże ten problem, jednak nie przedstawił w jaki sposób. Bolsonaro w swojej karierze politycznej wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie na temat dyktatury w Brazylii.

Osobiście jestem pełna obaw, bardzo przestraszona tym, że być może będziemy mieli do czynienia w Brazylii z zamachem stanu. Trzeba pamiętać, że prezydent Bolsonaro ma bardzo bliskie więzi z wojskiem i w przeszłości Brazylia doświadczyła brutalnych, okrutnych wojskowych dyktatur.
 

-mówi - dr Isabela de Andrade Gama - Katolicki Uniwersytet w Rio de Janeiro 

 6 września 2018 podczas wiecu wyborczego Bolsonaro został trzykrotnie raniony nożem w brzuch. Trafił do szpitala w ciężkim stanie walcząc o życie. Od 1 stycznia 2019 roku objął urząd prezydenta Brazylii.  

 
Do tej pory dużo dobrego się nie zrobiło. Zwolnił dwóch ministrów: ministra ds rolnictwa i ministra do ds ochrony środowiska i od tej pory brazylijscy farmerzy zyskali większą możliwość do niszczenia Amazonii. Również to co jest straszne, to, to, że mieszkańcy Brazylii mają jeszcze łatwiejszy dostęp do broni palnej. 

-mówi - dr Isabela de Andrade Gama - Katolicki Uniwersytet w Rio de Janeiro 

Interesujące  i poruszające spotkanie z dr Isabela de Andrade Gama na ostrowieckiej uczelni zgromadziło studentów i mieszkańców, którzy z pewnością bliżej poznali obecnego prezydenta Brazylii. Władze Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości zapowiadają kolejne, ciekawe spotkania w nowym roku akademickim. 

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe