Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Zawody w chodzie... z wózkami!

  • 25.06.2019, 11:46 (aktualizacja 25.06.2019, 13:25)
  • Katarzyna Kurek
Zawody w chodzie... z wózkami!
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas Dni Ostrowca 2019 w Parku Miejskim spotkali się rodzice, wraz ze swoimi małymi pociechami w wózkach i wspólnie wzięli udział w zawodach w chodzie.

Od 4 lat na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego możemy zobaczyć rodziców uprawiających sport.. z dziećmi w wózkach, a to za sprawą Stowarzyszenia Buggygym, które zintegrowało wiele osób, które pomimo codziennych obowiązków chcą aktywnie spędzić czas. 

"Po raz pierwszy wzięłam udział w tych zawodach. To świetna inicjatywa, dzięki której możemy spotkać się z innymi mamami i nawzajem się motywować. Przed ciążą biegałam, więc tym bardziej jestem "za" takimi spotkaniami." - mówi jedna z uczestniczek zawodów


Mimo wysiłku, jest satysfakcja, bo wiedzą, że warto. Warto się ruszać, integrować z osobami z tego samego środowiska, a przede wszystkim aktywnie spędzić czas ze swoimi pociechami. 
Aktywnym rodzicom pogoda nie jest straszna, grupowe ćwiczenia czy zawody w parku organizują nawet zimą. Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z kilkudziesięciu miast w Polsce i na świecie, gdzie takie zajęcia na świeżym powietrzu się odbywają. 
Co sezon ćwiczących mam oraz tatusiów z wózkami przybywa, choć dotarcie do nich mimo popularyzowania takiej formy spędzania czasu do łatwych nie należy.

 

Katarzyna Kurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe