ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Słuchacze UTW podsumowali XVI rok akademicki

  • 24.06.2019, 15:40 (aktualizacja 26.06.2019, 13:19)
  • Katarzyna Kurek
Słuchacze UTW podsumowali XVI rok akademicki
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
O godz. 15:00 w auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości odbyło się oficjalne i uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy WSBiP w Ostrowcu Św.

Słuchacze, wykładowcy, zarząd, każdy kto związany jest z Uniwersytetem Trzeciego Wieku uczestniczył dziś w oficjalnym zakończeniu roku akademickiego. Roku, który obfitował w wiele  konferencji, wykładów i spotkań z różnymi osobami. Jak co roku seniorzy uczestniczyli w wyjazdach i wycieczkach. Rok akademicki 2018/2019 podsumowało 270 słuchaczy, seniorów w różnym wieku, którym nie brakuje zapału i energii do życia. 

Misją Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest :

  • upowszechnianie różnych form działalności edukacyjnej (wykłady plenarne, seminaria, szkolenia)
  • promocja zdrowia i zdrowego stylu życia
  • wspieranie twórczych inicjatyw kulturalnych wśród osób starszych
  • aktywizacja społeczna i poprawa życia seniorów

Od 16 lat Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem wśród seniorów, dla których to Stowarzyszenie jest świetną alternatywą na spędzanie wolnego czasu, którego emeryci mają dużo. 

Pomysły wypływają głównie z inicjatywy słuchaczy, którzy już w kolejnym roku akademickim chcą poszerzać wiedzę w kolejnej dziedzinie. 

"Teraz chcielibyśmy się skupić bardziej na zagadnieniach dotyczących seniorskiego zdrowia. Widzę, że słuchaczy ten temat bardzo zainteresował. Już coś zaczęło się dziać w tym kierunku" - mówi prezes UTW, Matylda Niewójt Uroczystość zwieńczyło wyróżnienie najstarszych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy mają  90 lat. 

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe