Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Słuchacze UTW podsumowali XVI rok akademicki

  • 24.06.2019, 15:40 (aktualizacja 26.06.2019, 13:19)
  • Katarzyna Kurek
Słuchacze UTW podsumowali XVI rok akademicki
loadingŁaduję odtwarzacz...
O godz. 15:00 w auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości odbyło się oficjalne i uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy WSBiP w Ostrowcu Św.

Słuchacze, wykładowcy, zarząd, każdy kto związany jest z Uniwersytetem Trzeciego Wieku uczestniczył dziś w oficjalnym zakończeniu roku akademickiego. Roku, który obfitował w wiele  konferencji, wykładów i spotkań z różnymi osobami. Jak co roku seniorzy uczestniczyli w wyjazdach i wycieczkach. Rok akademicki 2018/2019 podsumowało 270 słuchaczy, seniorów w różnym wieku, którym nie brakuje zapału i energii do życia. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Misją Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest :

  • upowszechnianie różnych form działalności edukacyjnej (wykłady plenarne, seminaria, szkolenia)
  • promocja zdrowia i zdrowego stylu życia
  • wspieranie twórczych inicjatyw kulturalnych wśród osób starszych
  • aktywizacja społeczna i poprawa życia seniorów

Od 16 lat Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem wśród seniorów, dla których to Stowarzyszenie jest świetną alternatywą na spędzanie wolnego czasu, którego emeryci mają dużo. 

Pomysły wypływają głównie z inicjatywy słuchaczy, którzy już w kolejnym roku akademickim chcą poszerzać wiedzę w kolejnej dziedzinie. 

"Teraz chcielibyśmy się skupić bardziej na zagadnieniach dotyczących seniorskiego zdrowia. Widzę, że słuchaczy ten temat bardzo zainteresował. Już coś zaczęło się dziać w tym kierunku" - mówi prezes UTW, Matylda Niewójt Uroczystość zwieńczyło wyróżnienie najstarszych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy mają  90 lat. 

 

Katarzyna Kurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe