Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Lokalna.TV o Dniach Ostrowca 2019

  • 24.06.2019, 14:56
  • Bartek Gębusia
Dni Ostrowca 2019 - Dzień III
loadingŁaduję odtwarzacz...
51. Dni Ostrowca dobiegły końca. Prezentujemy dla Państwa relację ze wszystkich trzech dni obchodów święta miasta.

Dzień I - 21 czerwca (piątek)

Trzydniowe świętowanie z okazji Dni Ostrowca  rozpoczęło się  w piątek 21 czerwca. Pierwszy dzień zabawy był jednocześnie inauguracją sezonu na odkrytych basenach.  W tym roku wszyscy plażowicze będą mogli skorzystać z trzech basenów brodzika, sztucznej rzeki strefy z łóżkami wodnymi, zjeżdżalni  i placu  zabaw dla najmłodszych. Na piątkowy wieczór w ramach Dni Ostrowca zaplanowano również tradycyjne puszczanie wianków.  Pogoda pokrzyżowała jednak plany organizatorom. Ale tradycji stało się za dość następnego dnia. W sobotę w parku Miejskim od południa trwały warsztaty florystyczne i wicia wianków, które wieczorem zgodnie z tradycją zostały puszczone do wody. Noc Świętojańska obchodzona jest z 23 na 24 czerwca i jest najkrótszą nocą w roku. Poświęcona jest żywiołom wody i ognia. Jednak najważniejszym zwyczajem, który zachował się do naszych czasów jest puszczanie na wodę kolorowych wianków.

Zobacz materiał wideo: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dzień II - 22 czerwca (sobota)

Tegoroczne Dni Ostrowca Świętokrzyskiego były dobrą okazją do prezentacji spółek i instytucji miejskich. Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach w parku miejskim  mieszkańcy Ostrowca mogli zapoznać się z ofertą i działalnością gminnych podmiotów.

Zobacz materiał wideo:  

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zwieńczeniem drugiego Dnia Ostrowca był urodzinowy koncert Ostrowieckiego Rapu, który stworzyli: Krzysztof Jan Pytel i Janusz Kurek. Na scenie wystąpili: Jan – Rapowanie oraz Łona, Webber & The Pimps.

Więcej o urodzinach Ostrowieckiego Rapu już wkrótce.

Ostrowczanie o Dniach Ostrowca 2019 

Zobacz materiał wideo:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dzień III - 23 czerwca (niedziela) 

Niedzielę 23 czerwca mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego spędzili aktywnie na pikniku sportowo-rodzinnym, który zgromadził na Stadionie przy Świętokrzyskiej całe rodziny, było wesoło, integracyjnie i aktywnie. 

Zobacz materiał wideo:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dni Ostrowca to bogata oferta nie tylko wydarzeń sportowych alei kulturalnych dla wszystkich bez względu na wiek. Na scenie w ramach Ostrowieckiego Pikniku Rozmaitości prezentowały się dzieci, młodzież i zespoły ze swoim dorobkiem artystycznym. Gwiazdą wieczoru 51. Dni Ostrowca wieczoru była Ania Dąbrowska, która ostrowieckiej publiczności zaśpiewała swoje największe przeboje.

Zobacz materiał wideo:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe