Nagorzyce: Diamentowy jubileusz księdza prałata Bogdana Lipca

  • 23.06.2019, 12:42
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę w kościele w Nagorzycach odbyła się uroczysta msza święta z okazji 60-lecia posługi kapłańskiej księdza Bogdana Lipca.

Bogdan Lipiec urodził się w 1936 roku w Rzeczniowie, w województwie mazowieckim, ale wraz z całą rodziną mieszkał w Starachowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1959 roku w Sandomierzu, od tego czasu zaczął swoją posługę jako wikariusz m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wiele trudności ze strony władz komunistycznych nie przeszkodziło mu wybudowaniu kościoła w miejscowości Kierz Niedźwiedzi. Ksiądz Bogdan Lipiec następnie trafił do Waśniowa, gdzie rozpoczął budowę kolejnej świątyni. W ciężkich czasach, gdy władza nie sprzyjała Kościołowi wybudował w zaledwie trzy miesiące kościół Nagorzycach. W 1987 roku został posłany do budowy kolejnej świątyni w Michałowie, dziś dzielnicy Starachowic. Przyjaźń pomiędzy parafianami z Nagorzyc, a księdzem prałatem trwa do dziś dzień. Parafianie Towarzyszą księdzu  we wszystkich ważnych wydarzeniach, z prałatem  świętowali jubileusz 60-lecia jego posługi kapłańskiej. Narażając swoje życie, ks. Lipiec ukrywał na plebanii i dawał schronienie byłym żołnierzy majora Ponurego ściganych przez UB. Przez szefa Urzędu ds. Kombatantów i osób Represjonowanych  Odznaczony został medalem Pro Patria nadanym oraz medalem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wierni bardzo często nazywają go "Kapłanem Niezłomnym". Ksiądz prałat Bogdan Lipiec pełni funkcję kapelana Żołnierzy Batalionów Chłopskich z regionu świętokrzyskiego, jest Honorowym Obywatelem trzech gmin: Rzeczniowa w województwie mazowieckim oraz Waśniowa i Skarżyska Kościelnego. Jest rezydentem parafii w dzielnicy Michałów, w Starachowicach.
 

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe