Strażacy przenieśli się do policji

  • 12.06.2019, 10:40
  • Bartek Gębusia
Strażacy przenieśli się do policji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

10 czerwca 2019 r. Wydział Operacyjno-Szkoleniowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadził ćwiczenia przeniesienia stanowiska kierowania w zastępcze miejsce pracy.

Musimy być przygotowani na takie sytuacje, w związku z czym chcemy w praktyce sprawdzić jak te nasze papierowe zapisy sprawdzają się i wypracować  mechanizmy, które pozwolą na usprawnienie tego procesu. 

-informuje-  st. kpt. Tomasz Łyjak - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Scenariusz ćwiczeń zakładał uszkodzenie budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. przez wichurę, która rozpętała się nad Ostrowcem Świętokrzyskim. Doszło do częściowego zerwania pokrycia dachu budynku komendy, a intensywny deszcz zalewał pomieszczenia stanowiska kierowania i serwerowni. Sprzęt znajdujący się w miejscu pracy dyżurnego w wyniku działania wody zepsuł się. Dyżurni operacyjni powiatu mieli za zadanie utworzyć stanowisko kierowania w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

W ćwiczeniach zaangażowany jest Wydział Operacyjno-Szkoleniowy, który na co dzień odpowiada za funkcjonowanie Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowo jesteśmy wspierani przez samochód dowodzenia i łączności z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

-mówi- st. kpt. Tomasz Łyjak - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe