Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Podżegał do zabójstwa. Nowe ustalenia tragedii przy ulicy Samsonowicza

  • 11.06.2019, 15:49 (aktualizacja 12.06.2019, 15:46)
  • Bartek Gębusia
Podżegał do zabójstwa. Nowe ustalenia tragedii przy ulicy Samsonowicza
Podziel się:
Oceń:
11 czerwca br. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim orzekł o tymczasowym aresztowaniu 23-latka i jego młodszego 21-letniego kolegi. Obaj mężczyźni powiązani są z sobotnią śmiercią 39-latka, usłyszeli już zarzuty zabójstwa i podżegania do niego.

W minioną sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do nieporozumień pomiędzy dwoma mężczyznami przy ul. Samsonowicza. W trakcie awantury 23-latek ranił nożem swojego starszego kolegę. W wyniku poniesionych obrażeń 39-latek zmarł. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca zbiegł do pobliskiego zagajnika, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy. W tracie czynności wykonywanych w związku z tym zdarzeniem, policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali dodatkowo 21-latka związanego z tym zdarzeniem. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut zabójstwa, młodszy zaś odpowie za podżeganie do tego czynu. Dziś sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

-informuje- KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Prokurator przedstawił Mateuszowi K. zarzut zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, skorzystał z prawa do składania wyjaśnień, których treści dla dobra śledztwa nie można obecnie ujawnić. Natomiast Damianowi W. prokurator przedstawił trzy zarzuty, tj. podżegania do zabójstwa, a ponadto kierowania gróźb i naruszenia nietykalności cielesnej innej ustalonej pokrzywdzonej. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa również nie można obecnie ujawnić. Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o zastosowanie wobec każdego z podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

-informuje- Prokuratura Okręgowa w Kielcach

 

Zobacz również: Morderstwo przy ul. Samsonowicza

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe