Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Opatów: Głośne NIE dla hejtu

  • 11.06.2019, 14:55
  • Bartek Gębusia
Opatów: Wyraźne NIE dla hejtu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W dobie rozwoju social mediów,  internet bardzo często buzuje od komentarzy, wyrażania opinii na dany temat. Jednak bardzo często ludzie się mylą i pomiędzy opinią, a hejtem jest bardzo cienka granica...

Mowa nienawiści - tak zwany hejt niestety staje się co raz popularniejszy. Treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej, są wyłącznie treścią ukierunkowaną przeciwko danej osobie lub grupie osób. Młodzież zdaje sobie sprawę z tego jak dotyka hejt i jak tragiczny może być w skutkach. Powstają młodzieżowe organizacje, które sprzeciwiają się szerzeniu mowy nienawiści, wszyscy mają jeden cel. 

Trzeba po prostu zatrzymać mowę nienawiści bo liczy się miłość. Jesteśmy też organizacją, która podkreśla tolerancję i szacunek. 

mówi - Ania Piekacz - Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach

Ważna jest profilaktyka - prowadzonych jest wiele akcji społecznych, warsztatów z zakresu przemocy w internecie, skierowanych przede wszystkim do młodzieży, taką inicjatywę podjęli mieszkańcy powiatu Opatowskiego. Symboliczne klucz do miasta Opatowa z rąk władz został przekazany młodzieży, która na rynku zorganizowała I Happening "Stop Hate, Only Love!". 

Władzę przekazaliśmy młodzieży, młodzieży wyjątkowej, takiej młodzieży, dla której te wartości, o które my wszyscy staramy się walczyć, czyli: walka z hejtem, promowanie przyjaźni, promowanie patriotyzmu, takiej ludzkiej empatii są ważniejsze niż hejt, z którym młodzież chce walczyć. 

podkreśla - Grzegorz Gajewski - Burmistrz Miasta i Gminy Opatów

W Polsce hejtu doświadczają przedstawiciele mniejszości narodowych i religijnych, mniejszości seksualnych, osoby o innym kolorze skóry niż biały, a także uchodźcy. Co raz częściej do nagannych zachowań dochodzi w szkołach, te starają się z tym walczyć. I Młodzieżowy Happening "Stop Hate, Only Love!" został pozytywnie odebrany przez lokalną społeczność. Słowa ranią bardziej niż czyny, o tym powinniśmy pamiętać i nie dopuszczać do sytuacji gdzie drugi człowiek zostaje skrzywdzony. Hejt i mowa nienawiści bardzo często są tragiczne w skutkach. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe