Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Uff, jak gorąco!

  • 11.06.2019, 14:24 (aktualizacja 11.06.2019, 16:28)
  • Katarzyna Kurek
Uff, jak gorąco!
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Upały dają się we znaki każdemu. To już kolejny dzień kiedy temperatura sięga 30 stopni Celsjusza.

Wysoka temperatura, jak sobie z nią radzić? Przede wszystkim należy mieć przy sobie zawsze butelkę wody, nakrycie głowy i unikać przebywania na słońcu w godzinach od 10 do 14, ponieważ wtedy temperatura osiąga swoje apogeum. 
Udar słoneczny to tylko jeden ze skutków przebywania na słońcu. Szkodliwe działanie promieni odczuwają przede wszystkim osoby starsze, cierpiący na choroby serca czy układu oddechowego. Może nawet dojść do przegrzania organizmu. 

"Mimo ostrzeżeń, widzimy, że na ulicach pojawiają się osoby starsze poruszające się o wózeczkach, co oznacza, że to świadczy o chorobach krążenia, bądź o o tym, że ta osoba miała udar słoneczny. Apelujemy przy każdej okazji aby mieszkańcy dbali o siebie w tym okresie." - mówi Stanisława Danuta Barańska, kierownik ds. medycznych Centrum Ratownictwa Medycznego w Ostrowcu Św. Upały dużo gorzej niż dorośli znoszą dzieci, zwłaszcza niemowlęta. Dlatego maluchy od 4 do 12 miesiąca życia powinny przebywać tylko w półcieniu, np. pod drzewem.


W upalne dni musimy zadbać o dzieci, ale także o zwierzęta, ponieważ temperatura ich ciała jest wyższa niż u człowieka. Należy zatem zapewnić im stały dostęp do wody, jak również ocienione miejsce. 
Po deszczowym maju, czerwiec rozpoczął się wyjątkowo upalnie, a wysoka temperatura szybko nas nie opuści. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe